MojAndroid

Portál MôjAndroid.sk každoročne pripravuje anketu Smart Banka, v ktorej hlasujete za najlepšiu bankovú aplikáciu a môžete vyhrať hodnotné ceny. V súťaži o vaše hlasy bojuje aj aplikácia 365 banky. V tomto článku si predstavíme TOP funkcie, ktorá táto appka ponúka.

Všetko zvládnete z pohodlia domova

Žijeme v modernej digitálnej dobe. Prečo by sme teda mali niekam chodiť, keď všetko môžeme vybaviť len prostredníctvom svojho mobilu? Jediné, čo musíte urobiť, je stiahnuť si aplikáciu 365 banky a mať poruke svoj občiansky preukaz. Zmluvu podpíšete trojsekundovým podržaním tlačidla priamo v aplikácii a na záver banka overí vašu totožnosť cez videohovor. Žiadna pobočka, žiadny kuriér. Účet máte založený do 10 minút a môžete ho okamžite používať.

365 bank aplikacia

Pokročilé sporenie priamo v mobile

Špecialitou a veľmi zaujímavou funkciou je sporenie s výstižným názvom – Syslenie. Klienti “syslia” s úrokom až 3,65 %. Ideálne pre tých, ktorí nevedia sporiť, banka sporí namiesto vás. Ako to funguje?

Základom sú dve sporiace pravidlá. Tým prvým je zaokrúhľovanie platieb kartou na 1, 5 alebo 10 €. To znamená, že ak máte nastavené zaokrúhľovanie na 10 eur a zaplatíte kartou v obchode napríklad 14 €, z karty sa vám stiahne 20 €, z čoho 6 € okamžite odchádza na Syslenie.

365 bank aplikacia

Druhým pravidlom je bezcentový účet, ktorý je na slovenskom trhu absolútnou novinkou. 365 banka je zatiaľ jedinou bankou, ktorá takýto účet ponúka. Vzťahuje sa na všetky platby na účte (prevody, platby kartou…) a nadbytočné centy banka automaticky posiela na Syslenie. Napríklad ak vám kamarát vráti prevodom 4,50 € za obed, 50 centov odchádza na Syslenie.

Platiť môžete kartou, mobilom aj hodinkami

365 banka je jednou z mála slovenských bánk, ktorá ponúka všetky aktuálne dostupné služby Pay. Ak vlastníte smartfón s Androidom, platiť môžete cez Google Pay. Vlastníci iPhonov alebo Apple Watch zaplatia cez Apple Pay. K dispozícii sú aj platby hodinkami prostredníctvom služieb Garmin Pay a Fitbit Pay, ktoré 365 banka spustila na Slovensku ako prvá.

NOVINKA – Možnosť rozdeliť si účet medzi priateľmi

Vďaka funkcii “rozdeliť platbu” a “vypýtať peniaze” sa môžu klienti banky jednoducho, pohodlne a na pár klikov vyrovnať so svojimi priateľmi napríklad za spoločný obed alebo iný výdavok. Ak ste teda zaplatili za spoločný účet kartou, v histórii transakcií vyberiete platbu a rozdelíte ju medzi vybrané kontakty uložené v mobile. Každý adresát dostane notifikáciu s výškou sumy a číslom účtu, na ktorý ju má uhradiť.

365 bank aplikacia

Klienti 365 banky dostanú push notifikáciu, ktorá ich nasmeruje do mobilnej aplikácie s vopred vyplneným platobným príkazom. Ak klient rozdeľuje platbu na účet vedený v inej banke, dostane jej adresát SMS notifikáciu, prostredníctvom  ktorej skopíruje IBAN a cez mobile banking (alebo internet banking) svojej banky pošle príslušnú sumu peňazí.

Po rozdelení platby môže klient v histórii transakcií sledovať, kto mu už účet vyrovnal a na koho ešte čaká. “Dlžníkom” sa môže na pár klikov jednoducho pripomenúť. Protistrana môže platbu aj odmietnuť. Napríklad, ak sa bude chcieť vyrovnať inak alebo uprednostní hotovosť. V tomto prípade dostane klient notifikáciu o zamietnutí spolu s uvedením dôvodu.

Nová funkcionalita nielen uľahčuje posielanie peňazí, ale navyše celý proces aj sprehľadňuje. Vďaka mobilnej aplikácii tak bude mať klient lepší poriadok vo svojich financiách a tým aj lepší prehľad o svojich výdavkoch.

Bezúčelová pôžička len na pár klikov v mobile

V mobile môžete peniaze nielen sporiť – napríklad pomocou Syslenia, ale si ich môžete aj požičať. Opäť platí, že nemusíte nikam chodiť a podpisovať papiere. Všetci klienti môžu čerpať bezúčelový spotrebný úver do výšky 10 tisíc eur s úrokom 5 %.

Jednoduché a zábavné prihlasovanie, s appkou si aj potykáte

Okrem toho, že aplikácia ponúka komplexné bankovníctvo s funkciami navyše, samostatnou kategóriou sú aj možnosti prihlásenia. Ak má váš smartfón skener odtlačkov prstov, prihlásiť sa môžete pomocou neho. Majitelia iPhonov môžu na prihlásenie využiť aj  Face ID.

365 bank aplikacia

Tu ale možnosti prihlásenia nekončia. Do aplikácie sa môžete prihlásiť aj špeciálnym PIE kódom – emodži obrázkami. Klienti si môžu vybrať až z 34 emodži. Takéto prihlásenie je bezpečné, keďže umožňuje až 1,3 milióna rôznych kombinácií.

V samotnej aplikácii si môžete zvoliť aj to, ako vás bude oslovovať. Či už celým menom, krstným menom alebo aj prezývkou, ktorú si sami zvolíte. Aplikácia vám môže tykať alebo vykať, prípadne oslovovať vás menom s emodži. Fantázii sa medze nekladú a všetko je to vo vašich rukách.

SmartBanka 2019: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur

Aj tento rok môžete za svoju obľúbenú bankovú aplikáciu zahlasovať v našej ankete a vyhrať smartfón podľa vlastného výberu v hodnote až 1000 eur. Hlasovať môžete do 15. marca na webe SmartBanka.sk.

Tento článok vznikol v spolupráci s 365 bankou.

365.bank
365.bank
Developer: 365.bank, a.s.
Price: Free
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
 • 365.bank Screenshot
25.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+