MojAndroid

Smartfón strednej triedy Redmi Note 8, ktorý vyrába čínska spoločnosť Xiaomi, dostáva v týchto dňoch aktualizáciu softvéru so systémom Android 13 a nadstavbou MIUI 14. Informáciu priniesol portál GizChina.

Aktualizácia Redmi Note 8 zlepšuje aj zabezpečenie

Aktualizáciu by mali dostávať globálne modely smartfónu Redmi Note 8 z roku 2021. Aktualizácia je postavená na systéme Android 13 a je k dispozícii v rámci firmvéru s číselným označením V14.0.3.0.TCUMIXM. Prináša do zariadenia množstvo nových funkcií a vylepšení vrátane februárovej bezpečnostnej záplaty, zvýši bezpečnosť systému.

Redmi Note 8 2021
Redmi Note 8 2021 | Foto: Mi.com


Aktualizácia má veľkosť 3,1 GB, takže používatelia by sa mali pred pokusom o jej stiahnutie a inštaláciu uistiť, že majú na svojich zariadeniach dostatok úložného priestoru. Android 13 prináša nové API rozhranie na konverziu textu, podporu pre Bluetooth Low Energy Audio a samozrejme množstvo zmien v používateľskom rozhraní.

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to nemá v posledných rokoch jednoduché.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra má problém. Týka sa pera S Pen

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+