MojAndroid

Najvybavenejší Android smartfón súčasnosti Samsung Galaxy S23 Ultra sa pýši exkluzívnou funkciou, ktorá nemá žiaden iný smartfón vydaný na trhu v tomto roku. Je ňou integrované pero S Pen. Podľa portálu GizChina však teraz niektorí používatelia hlásia problémy práve s týmto aktívnym stylusom.

Používatelia hlásia problém s Bluetooth pripojením pera S Pen k smartfónu Samsung Galaxy S23 Ultra

Keď pero S Pen vytiahnu z jeho úložného slotu v smartfóne, tak používatelia dostanú upozornenie, že je odpojené. Vyžaduje sa od nich, aby ho znova vložili. Niektorí používatelia však uvádzajú, že ich dotykové pero sa vôbec neprepojí so smartfónom pomocou rozhrania Bluetooth. Tým pádom nemôžu využívať jeho pokročilé funkcie, ktoré vyžadujú toto pripojenie.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Pero S Pen v smartfóne Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Samozrejme písať, kresliť alebo editovať dokumenty a multimédia pomocou pera môžu naďalej, ale nemôžu využiť jeho bezdotykové príkazy alebo vzdialené ovládanie smartfónu. Problém s odpojením je však pravdepodobne softvérový a spoločnosť Samsung ho určite vyrieši v ďalšej aktualizácii. Dovtedy musia používatelia postihnutí týmto problém využiť dočasné riešenia opravy.

Aké sú možnosti dočasnej opravy?

Na vyriešenie problému je k dispozícii dvojica možných riešení. Zdá sa, že jednou z oprav, ktorá funguje pre väčšinú majiteľov, je aktivovať prepínač Ponechať S Pen pripojené (Keep S Pen connected). Túto možnosť nájdete tak, že prejdete do Nastavení, vyberiete sekciu Pokročilé funkcie a potom klepnete na položku S Pen. Samozrejme toto riešenie môže spotrebovávať o niečo viac batérie, ale nijak zásadne.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ďalšou možnosťou je resetovať pero S Pen. A to tak, že opäť otvoríte Nastavenia, vyberiete sekciu Pokročilé funkcie a prejdete na S Pen. Následne kliknete na tri zvislé bodky v hornej časti, kde nájdete reset pera S Pen. Obidve opravy sú však len dočasné a problémy s pripojením sa môžu po určitom čase znova vrátiť. Dá sa však predpokladať, že juhokórejský výrobca Samsung vydá v blízkej dobe aktualizáciu s opravou problému.

Náš tip
WhatsApp testuje dvojpanelové rozhranie pre tablety a skladacie zariadenia

 

 

4.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+