MojAndroid

Popri predstavení série smartfónov strednej triedy Redmi Note 13 predstavila čínska spoločnosť Xiaomi aj nové TWS slúchadlá. Cenovo dostupný model Redmi Buds 5 má podľa portálu GSMArena zaujať zákazníkov dlhou výdržou a účinným potlačením hluku.

Celková výdrž až 40 hodín

Oproti predošlej generácii bola vylepšená kvalita zvuku vďaka 12,4-milimetrovým meničom s titánovou membránou a rozhraniu Bluetooth 5.3. Ešte väčším zlepšením však prešla výdrž batérie, ktorá je pre bluetooth slúchadlá vždy jeden z najdôležitejších parametrov. S nabíjacím puzdrom dokážu slúchadlá vydržať prehrávať hudbu celkovo až 40 hodín.

Redmi Buds 5
Farby | Zdroj: GSMArena.com

Rýchle nabíjanie v puzdre umožní používateľovi počúvať hudbu 2 hodiny iba s 5 minútami nabíjania. Slúchadlá majú nový, ergonomickejší dizajn a puzdro v čiernej, bielej a svetlomodrej farbe je pomerne ploské, takže nebude až tak viditeľné v kapse nohavíc. K dispozícii je aj špeciálna edícia Buds 5 s maskovacím náterom, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s odevnou spoločnosťou AAPE.

Redmi Buds 5 potlačia hluk s pomocou AI

Najpozoruhodnejšou vlastnosťou nových Redmi Buds 5 je potlačenie hluku až do 46 dB. Softvér umožňuje vybrať si medzi 3 režimami potlačenia hluku a 3 režimami priepustnosti, keď potrebujete počuť vonkajší zvuk. Potlačenie hluku funguje aj pri hovoroch a využíva nový algoritmus poháňaný AI, ktorý priamo pomáha dvom mikrofónom potláčajúcim hluk.

Redmi Buds 5
Redmi Buds 5 v AAPE verzii | Zdroj: GSMArena.com

Slúchadlá boli zatiaľ predstavené na čínskom trhu, ale podľa portálu GSMArena sa očakáva aj ich uvedenie na globálnom trhu. Cena za štandardné farby slúchadiel je na čínskom trhu v prepočte len 25 eur, zatiaľ čo AAPE verzia stojí v prepočte takmer 40 eur. Dá sa predpokladať, že na globálnom trhu budú ceny o trochu vyššie.

Náš tip
Facebook prichádza s novinkou Teraz môžete vystupovať ako 5 rôznych osôb v jednom účte
23.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+