MojAndroid

Sociálna sieť Facebook stále vymýšľa, ako si udržať používateľov aj v takej veľkej konkurencii, akú predstavujú siete TikTok, Instagram či X. Nedávno sme vám informovali napríklad o možnosti priameho sťahovania aplikácií priamo z rozhrania Facebooku. Teraz spoločnosť Meta prináša novinku, ktorá umožní jednému používateľovi vytvoriť až 5 kont, informuje AndroidAuthority.

Viacero používateľov táto správa určite potešila. Najmä tých, ktorý chceli mať na sociálnej sieti viacero osobností. Môžete tak mať viaceré profily fungujúce nezávisle od seba, a to pod jedným účtom. Môžete ich spravovať samostatne, dostávať na nich vlastné upozornenia, správy, nastavenia ochrany osobných údajov a tiež spravovať vlastné správy.

facebook titulka
Novinka poteší viacerých používateľov | Zdroj: Pexels

Vy tak na Facebooku môžete mať päť profilov vrátane hlavného profilu a štyroch dodatočných, ktoré si môžete vytvoriť. Prepínanie profilov funguje rovnako ako na Instagrame, bez toho, aby ste sa museli prihlasovať alebo odhlasovať. Niektoré funkcie sa však v takomto prípade obmedzia. Nemá fungovať zoznamka, trhovisko, profesionálny režim a taktiež platby na vedľajších profiloch.

Vznikajú obavy zo zneužívania

Odosielanie správ má byť pre ďalšie profily sprístupnené pomocou aplikácie Facebook aj webového prehliadača, stačí sa len prepnúť. V najbližších mesiacoch pribudne aj podpora pre Messenger. Facebook hovorí, že každý nový profil, ktorý vytvoríte, bude mať nezávislé nastavenia, napríklad kto môže vidieť príspevky alebo posielať žiadosti o priateľstvo. Váš primárny profil neukáže, že máte ďalšie profily.

Hlavný profil musí používať vaše skutočné meno, ale ostatné profily môžu používať akékoľvek meno, čo ale vyvoláva obavy zo zneužitia. Spoločnosť trvá na tom, že profily sa nemôžu vydávať za iných alebo skresľovať vašu identitu, ale nie je jasné, ako sa to bude kontrolovať.

Náš tip
Google má na krku ďalšiu žalobu. Používateľa navigoval cez rozpadnutý most

22.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+