MojAndroid

Android 10 bol v stabilnej verzii poskytnutý už septembri minulého roku. Predpokladá sa, že smartfóny, ktoré ho mali obdržať, ho už dávno obdržali. Bohužiaľ, nie je tomu tak. Podľa portálu GizmoChina spustila jeho distribúciu pre globálnu verziu smartfónu Redmi 7 po skoro jeden a pol roku.

Globálna verzia Redmi 7 dostáva Android 10 pol roka po čínskej verzii

Na obranu Xiaomi treba povedať, že Redmi 7 bol minulý rok jeden z jeho najlacnejších modelov. Jeho cenovka bola dokonca nižšia než 100 eur. Tomu odpovedali aj slabšie parametre ako IPS displej HD+ rozlíšením, čipset Qualcomm Snapdragon 632 alebo 12-megapixelový duálny fotoaparát. Na trh prišiel v marci roku 2019 so systémom Android 9.0 Pie a nadstavbou MIUI 10. Neskôr obdržal nadstavbu MIUI 11, ktorá ale stále bežala nad pôvodnou verziou systému.

Čínska verzia Redmi 7 pritom dostala aktualizáciu na Android 10 už v júni. Spoločnosť bohužiaľ nevysvetlila, prečo mala v prípade globálnej verzie také meškanie. Momentálne je už ale spustená pod označením V11.0.1.0 QFLMIXM. Nad systémom Android 10 je nadstavba MIUI 11 a to napriek tomu, že je už dlhšiu dobu dostupná nová verzia MIUI 12. Či sa jej spoločne s novým Androidom 11 niekedy majitelia Redmi 7 dočkajú, je momentálne veľmi neisté.

 

Čo prináša Android 10?

Android 10 prinesie Redmi 7 viacero nových funkcií a asi najviditeľnejšou je tmavý režim. Ten je teraz k dispozícii naprieč celým systémom a taktiež vo väčšíne aplikácií od Googlu. Menej viditeľnými, ale dôležitými vylepšeniami prešli aj ostatné prvky. Android 10 zlepšuje aj bezpečnosť, používateľ má tiež väčšiu kontrolu nad tým, aké povolenia ktorej aplikácii povolil.

Android 10 novinky

Ďalšou dôležitou novinkou je úplne nové ovládanie gestami. V spodnej strane displeja sa nachádza jediný ovládací prvok. Dlhá čiara, podobná tej, ktorú nájdete v novších iPhonoch s Face ID. Pomocou nej dokážete ovládať celý systém vďaka rôznym gestám.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia Xiaomi. Juhokórejský gigant Samsung tento týždeň spustil aktualizáciu modelov Galaxy S20 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu MIUI 11.

Náš tip
Si to ty na videu? Nevinná otázka, ktorá vás môže stáť príliš veľa

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+