MojAndroid

Na recenziu sme do redakcie získali šikovnú externú nabíjačku s názvom Verbatim Portable Power Bank. Batéria ponúka kapacitu 2200 mAh, pričom výrobca udáva využitie tejto batérie až na 40 hodín prehrávania hudby, 14 hodín hovoru alebo 10 hodín prehrávania videa, v závislosti od druhu nabíjaného zariadenia.

verbatim-power-bank-main

Verbatim vytvoril veľmi šikovnú externú nabíjačku s miniatúrnymi rozmermi. Bez problémov sa vám zmestí do vrecka nohavíc alebo bundy, pričom vám môže pomôcť nabiť vaše zariadenie v prípade núdze. Kvôli menšej 2200 mAh kapacite je táto batéria vhodná len na nabíjanie menších zariadení, ako napríklad mp3 prehrávače, smartfóny alebo menšie fotoaparáty. My sme batériu skúšali so zariadením Sony Xperia Z, ktoré ponúka 2330 mAh batériu. Z úplne vybitej batérie sme dokázali nabiť zariadenie na 85%, čo nám pohodlne stačí na jeden deň bežnej prevádzky.

Verbatim-Power-Bank-1 Verbatim-Power-Bank-2

Externá nabíjačka Verbatim Portable Power Bank ponúka aj indikátor vo forme LED diódy. Ten vás informuje o tom, že batéria aktuálne nabíja a zobrazí vám aj zostatok energie. Batéria je založená na technológii Li-Ion a čas nabíjania je takmer totožný s nabíjaním klasickej batérie v smartfóne s rovnakou kapacitou (cca 4 hodiny). V balení sa okrem samotnej externej nabíjačky nachádza aj malý kábel s USB – microUSB koncovkami, ktorý využijete tak na nabíjanie samotnej nabíjačky, ako aj zariadenia, ktoré ňou chcete nabiť.

Verbatim-Power-Bank-8 Verbatim-Power-Bank-4

Za najväčšie prednosti tohto externého zdroja energie považujeme jeho hmotnosť, malé rozmery a pomerne príjemnú cenu, ktorá na zahraničných portáloch začína na sume 13 EUR. Na Slovensku sa Verbatim Portable Power Bank predáva v maloobchodných reťazcoch za výrobcom odporúčanú cenu 19,90 EUR.

Zariadenia zapožičala spoločnosť DISKUS CZ

20.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+