MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Širokouhlý objektív v strednej triede je jedinečný… a skvelý!

Samsung Galaxy A40 ponúka naozaj bohatú výbavu. Ak ste si mysleli, že dizajnom či displejom to končí, tak je to práve naopak. Fotoaparát je totiž (spolu s dizajnom) najväčším lákadlom na zákazníkov. Prečo? Pretože nikto iný na trhu neponúka v tejto kategórii širokouhlý objektív.

Vzadu sa nachádza už spomínaná dvojica fotoaparátov. Hlavný snímač má rozlíšenie 16 megapixelov a clonu f/2.0. Poradí si tak i v horších svetelných podmienkach, hoci na vlajkové lode sa neťahá. Sekunduje mu 5-megapixelový snímač, ktorý je širokouhlý. Aj keď výrobca neuvádza presný údaj v stupňoch, pojme toho naozaj dosť.

Fotenie s hlavným fotoaparátom je stávka na istotu. Výsledky sú príkladne ostré, nechýbajú sýte farby, hoci na slnku sú niekedy mierne prepálené. Sťažovať sa však určite nemôžeme. Portrétny režim takisto funguje dobre, no funguje, iba ak v zábere rozozná tvár. Keď prepnete na širokouhlý objektív, začína sa malá mágia. Odporúčame zvoliť ho hlavne pri fotení veľkých budov či miestností. Fotky sú síce o niečo tmavšie, než tie z hlavného objektívu, osobne sa nám však viacej páčili výsledky v širokom uhle.

Natáčanie videa je menšou slabinou nového Galaxy A40. Maximum je tu totiž stanovené na rozlíšenie Full HD pri 30 snímkoch za sekundu. Ani výsledky nie sú zrovna najlepšie. Záberom by sa hodila lepšia stabilizácia, aj automatické zaostrovanie potrebuje doladenie. Ak chcete so svojím smartfónom natáčať profesionálnejšie videá, radšej investujte do niečoho drahšieho. Tento vám postačí tak na výlety a dovolenky pri mori.

Predná kamera je ďalším lákadlom. S rozlíšením 25 megapixelov podáva naozaj výborné výsledky a to nielen v exteriéri, ale aj interiéri. K dispozícii je aj softvérový portrétny režim, ktorý funguje veľmi dobre a dá sa aj regulovať. Palec hore! Ak hľadáte niečo s dobrou prednou kamerou pre vašu selfie mániu, Samsung Galaxy A40 je nepochybne dobrá voľba.

Konektivita: Čo viac si priať?

Ani po stránke konektivity Samsung Galaxy A40 nezaváhal. Pripravil si pre nových majiteľov štedrý zoznam. Spoľahnúť sa môžete na 4G LTE a dostatočne rýchle dáta. Hovory a SMS správy fungujú presne tak, ako by ste čakali, čo platí aj o Wi-Fi.

Bluetooth tu síce nájdeme v staršej verzii 4.2, no nie je to nevýhoda. Skvelým krokom je aj prítomnosť NFC, ktoré sme počas testovania niekoľkokrát využili na platby smartfónom. Fungujú stopercentne. Poteší aj USB OTG cez USB-C konektor, vďaka čomu je prenos súborov ľahkou záležitosťou. Zakončíme to pochvalou za to, že výrobca zachoval audiojack 3,5 mm. Ten je totiž v poslednej dobe mimoriadne “ohrozeným druhom”.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+