MojAndroid

Pamätáte si ešte na správu o tom, že Samsung začne vyrábať ako prvý na svete 10 nm procesory pre mobilné zariadenia? Alebo správu o tom, že Samsung začne vyrábať procesory aj pre Qualcomm? Ak áno, tak práve teraz je ten čas, kedy sa tieto správy potvrdili. Hoci Samsung nevyrobil prvý 10 nm procesor pre mobilné zariadenia na svete, vyrobil prvý procesor pre Qualcomm. Jeho názov znie Snapdragon 835 a ide o pokračovateľa jedného z najvýkonnejších mobilných procesorov na svete.

Použitie 10 nanometrového výrobného procesu umožní nášmu prémiovému procesoru Snapdragon 835 dodať zariadeniu lepší pomer výkonu a spotreby energie, zatiaľ čo sme schopní dodať aj niekoľko nových funkcií, ktoré vylepšia zážitok používateľa s budúcimi zariadeniami. – povedal Keith Kressin, senior vice-prezident pre produktový manažment, Qualcomm

Nový 8-jadrový procesor Snapdragon 835 bude vyrábaný 10 nm FinFET procesom, ktorého autorom je Samsung, čo mu zaručí vysoký výkon pri nižšej spotrebe energie. Podľa slov Samsungu prináša 835-ka o 30% vyššiu efektivitu procesov, o 27% vyšší výkon a až o 40% menšiu spotrebu energie. Samozrejme, že ide iba o marketingové údaje a pokrok bude možné vidieť až pri testoch v prvých reálnych zariadeniach s týmto čipom.

Náš tip
Samsung má vyrábať 10nm čipy Snapdragon 830

Samsung získa výrobou týchto SoC peniaze, ktoré sa mu v najbližšom období rozhodne zídu. Jeho divízia Samsung Semiconductor zarobí aspoň časť toho, o čo Samsung prišiel pri kauze Note 7. Predpokladáme, že prvé zariadenia s týmto procesorom sa na trhu objavia začiatkom budúceho roka a už teraz sa tešíme na to, ako ich budeme môcť otestovať v našej redakcii.

Zdroj: AndroidAuthority

18.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+