MojAndroid

Niet pochýb o tom, že čipy Snapdragon spoločnosti Qualcomm patria v mobilných zariadeniach medzi najpopulárnejšie. Aj dnes ich nájdeme v množstve zariadení, pričom tie najvýkonnejšie modely sú z veľkej časti poháňané práve najvýkonnejšími čipmi Snapdragon 820. Inak by to nemalo byť ani v budúcom roku, kedy by sa ale mal zmeniť výrobca týchto čipov.

snapdragon-procesor-titulka

Podľa najnovších informácií totiž nový čip Snapdragon 830 vyrobí Samsung vo svojich továrňach. Malo by ísť o výsledok dohody medzi kórejským gigantom a spoločnosťou Qualcomm. Dôvodom má byť fakt, že Samsung použije pri výrobe týchto čipov 10nm technológiu. O tej sme už počuli v minulosti a teraz sa zdá, že spoločnosť je skutočne pripravená na to, aby vyrobila prvé takéto čipy. Pomôcť by mala aj architektúra FinFET, ktorá v budúcnosti pravdepodobne umožní použiť 7nm aj 5nm technológiu.

Okrem nižšej energetickej záťaže budú tieto čipy disponovať nižšími výrobnými nákladmi, jednoduchšou integráciou I/O portov a celkovo bude čip rozmerovo tenší. Čip by mal byť okrem iných zariadení v budúcom roku použitý aj v smartfóne Samsung Galaxy S8. Tu by znovu mala nastať situácia, keď v niektorých krajinách bude telefón dostupý s týmto čipom a v ďalších s čipom Exynos. Tým by mal byť nový Exynos 8895, ktorý by tiež mal byť vyrobený 10nm technológiou, a tak by výkonnostné rozdiely mali byť zanedbateľné.

Zdroj: etnews via GSM Arena

5.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+