MojAndroid

Hoci analytici sa o to snažili, iba veľmi ťažko bolo možné predpokladať, aké veľké škody napácha neúspešná kampaň Samsungu so smartfónom Note 7. Okrem priamych škôd a nákladov bolo tiež potrebné zarátať poškodenie značky ako takej a množstvo ďalších faktorov. Teraz sa konečne môžeme pozrieť na prvé výsledky, ktoré naznačujú, že Samsung celou kauzou skutočne utrpel. Spoločnosť zaznamenala veľmi zlé hospodárske výsledky v treťom štvrťroku tohto roku, kedy sa problémy naplno prejavili.

Náš tip
Samsung obmedzí batériu v Note 7 na 60%. Chce, aby ho každý vrátil + oficiálne vyjadrenie

Mobilná divízia spoločnosti zaznamenala zisk na úrovni 87,8 milióna USD, čo je najhorší výsledok za posledných osem rokov. Celkovo spoločnosť dosiahla zisk na úrovni 4,5 miliardy USD, čo je 30% medziročný pokles a najhorší výsledok od Q3/2014. Je teda zrejmé, že Note 7 napáchal dosť škôd a tieto výsledky sú toho prvým hmatateľným dôkazom.

Nie všetko je ale pre výrobcu čierne. Predaje Galaxy S7 a S7 edge sú stále na dobrej úrovni a pomerne dobre sa darí aj líniám Galaxy A a Galaxy J. Je ale možné, že neúspech Note 7 bude dopadať na výsledky spoločnosti ešte niekoľko ďalších finančných období.

Zdroj: Samsung via Pocketnow

31.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+