MojAndroid

Hoci analytici sa o to snažili, iba veľmi ťažko bolo možné predpokladať, aké veľké škody napácha neúspešná kampaň Samsungu so smartfónom Note 7. Okrem priamych škôd a nákladov bolo tiež potrebné zarátať poškodenie značky ako takej a množstvo ďalších faktorov. Teraz sa konečne môžeme pozrieť na prvé výsledky, ktoré naznačujú, že Samsung celou kauzou skutočne utrpel. Spoločnosť zaznamenala veľmi zlé hospodárske výsledky v treťom štvrťroku tohto roku, kedy sa problémy naplno prejavili.

Náš tip
Samsung obmedzí batériu v Note 7 na 60%. Chce, aby ho každý vrátil + oficiálne vyjadrenie

Mobilná divízia spoločnosti zaznamenala zisk na úrovni 87,8 milióna USD, čo je najhorší výsledok za posledných osem rokov. Celkovo spoločnosť dosiahla zisk na úrovni 4,5 miliardy USD, čo je 30% medziročný pokles a najhorší výsledok od Q3/2014. Je teda zrejmé, že Note 7 napáchal dosť škôd a tieto výsledky sú toho prvým hmatateľným dôkazom.

Nie všetko je ale pre výrobcu čierne. Predaje Galaxy S7 a S7 edge sú stále na dobrej úrovni a pomerne dobre sa darí aj líniám Galaxy A a Galaxy J. Je ale možné, že neúspech Note 7 bude dopadať na výsledky spoločnosti ešte niekoľko ďalších finančných období.

Zdroj: Samsung via Pocketnow

31.10.2016
 • Consumer No. 3 958 754 631

  Z toho sa Samsung rýchlo spamätá. Skúsení marketingoví páni v Samsungu dobre vedia robiť svoju prácu.

  • Franto123

   Čo to znamená spamätá sa ?
   Koľko z tých peňazí čo nemajú malo ísť na vývoj nových produktov a nepôjde.
   Za také 2-3 roky uvidíme, či sa z toho spamätal, alebo či mu neušiel nadobro vlak.

   • Sxe

    Taká spoločnosť ako Samsung bude mať určite ešte viac ako slušný kapitál na vývoj. Osobne si myslím, že sa to ich vývoja nijako nedotkne. A ani sa mi nezdá, že by Samsungu utekal vlak :) .

   • Consumer No. 3 958 754 631

    Asi tak. Ako keby mu bolo moc drahých nejakých pár miliárd z celkových stovák miliárd celoročne. A keby bolo zle, určite farmaceutická/vojenská/petrochemická divízia s radosťou Samsungu, akého ho poznáme, požičia :)

+