MojAndroid

Spoločnosť Samsung ešte stále rieši kauzu Note 7. Dve tretiny používateľov v Európe vrátilo svoje zariadenia, no jedna tretina majiteľov sa stále nechce vzdať svojho potenciálne nebezpečného zariadenia. Samsung preto pristupuje k dodatočným krokom. Do všetkých zariadení v Európe dodá od 31. októbra (vynútenú) softvérovú aktualizáciu, ktorá obmedzí nabitie batérie na 60%. Hoci to Samsung pokladá za “zvýšenie bezpečnosti používateľov”, podľa nás ide skôr o to, aby boli používatelia nervózni z neustálej nutnosti nabíjania svojho zariadenia aj počas dňa, a zariadenie vrátili.

exploded-note-7

Náš tip
Okrem Note 7 vybuchovali v minulosti aj iné smartfóny. Pozrite sa, ktoré!

Okrem softvérovej aktualizácie však Samsung robí aj ďalšie kroky k tomu, aby používatelia vrátili Note 7. Bombarduje ich príspevkami na sociálnych sieťach, push notifikáciami vždy, keď odomknú obrazovku zariadenia a na komunikáciu využíva aj médiá. Ak patríte aj vy medzi tých, ktorí majú soma ešte stále Note 7, tak vedzte, že by ste ho mali čo najskôr vrátiť. Keď vám totižto zariadenie vybuchne, už vám zaň nemusia vrátiť peniaze. Zo zahraničia je známych niekoľko prípadov, kedy sa Samsung odvolal na masívnu kampaň o vrátení Note 7 a používatelia nedostali za svoje zhorené zariadenie a majetok odškodné.

Aktualizácia 9:40 – článok sme doplnili o oficiálnu tlačovú správu

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je reakciou spoločnosti Samsung na zachovanie maximálnej bezpečnosti všetkých zákazníkov Samsung po celej Európe a k dispozícii bude od pondelka 31. októbra. Ďalšie opatrenia prijaté v Európe od 11. októbra, kedy došlo k rozhodnutiu o ukončení predaja a výroby smartfónov Galaxy Note7:

  1. Kontinuálna komunikácia so všetkými zákazníkmi Galaxy Note7 a poskytovanie maximálneho množstva najnovších informácií prostredníctvom Samsung.com a sociálnych sietí.
  2. Aktívna priama komunikácia k zákazníkom Galaxy Note7 v Európe s dôraznou žiadosťou o výmenu zariadení Galaxy Note7 v rámci výmenného programu.
  3. Kontinuálna spolupráca a koordinácia s miestnymi operátormi a maloobchodnými partnermi, aby bol výmenný proces pre zákazníkov čo najefektívnejší.
  4. Pokračujúca spolupráca s príslušnými regulačnými orgánmi a inštitúciami v celej Európe s cieľom stopercentne informovať všetky zainteresované strany o najnovších správach a plánoch spoločnosti. To zahŕňa aj pravidelnú komunikáciu s Európskou agentúrou pre bezpečnosť letectva a miestnymi leteckými spoločnosťami, ktoré zaisťujú oznamovanie presných informácií o obmedzeniach použitia Galaxy Note7 počas letov.

Vďaka kontinuálnej komunikácii so všetkými zúčastnenými stranami a predovšetkým so zákazníkmi sa v Európe podarilo vymeniť už dve tretiny zariadení Galaxy Note7. Zákazníci si môžu vymeniť ich Galaxy Note7 za Galaxy S7, prípadne Galaxy S7 edge, alebo si zaobstarať iný model z portfólia smartfónov Samsung s vyplatením rozdielovej čiastky za ich obstaranie. Samozrejmosťou je tiež možnosť nechať si vrátiť za Galaxy Note7 plnú obstarávaciu sumu. Nová aktualizácia softvéru je podobná predchádzajúcej celoeurópskej aktualizácii softvéru zo septembra tohto roku, týkajúca sa výrobkov Galaxy Note7. Bolo zistené, že táto aktualizácia minimalizovala riziko zákazníkov, resp. že u žiadneho telefónu s touto aktualizáciou neboli hlásené žiadne incidenty.

Ondřej Koubek, PR manažér Samsung Electronics Czech and Slovek, uviedol:

„Pokračujeme v zaistení maximálnej bezpečnosti našich zákazníkov. Táto aktualizácia softvéru je navrhnutá tak, aby pripomínala všetkým užívateľom Galaxy Note7 nutnosť vymeniť ich zariadenia prostredníctvom výmenného programu. Ešte raz by sme sa chceli ospravedlniť všetkým zákazníkom, že sme smerom k nim nedodržali vysoké štandardy, ktoré od značky Samsung očakávajú a úprimne im ďakujeme za trpezlivosť a spoluprácu.“

Zdroj: AndroidAuthority, TS

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+