MojAndroid
  • Nový ultrasonický skener odtlačkov je až 17-krát väčší ako jeho predchodca
  • Pribudla podpora skenovania dvoch prstov naraz
  • Zvýšila sa rýchlosť a bezpečnosť
  • Prvé zariadenia, ktoré ho budú obsahovať, prídu v roku 2020

Skenery odtlačkov prstov zabudované priamo v displeji sú v móde. Drvivá väčšina smartfónov ponúka riešenie v podobe optického skeneru. Snáď jedinou výnimkou sú vlajkové lode od Samsungu z radu Galaxy S10 a Note 10, ktoré obsahujú ultrasonický skener odtlačkov od spoločnosti Qualcomm.

V recenziách sme tieto skenery chválili. Odomknutie je rýchle a úspešnosť rozpoznania odtlačku prsta je skvelá. Avšak nie je to tak dávno, čo sa nové Samsungy potýkali s problémom práve s ultrasonickým skenerom.

Qualcomm 3D sonic max
Zdroj foto: wccftech.com

Včera spoločnosť Qualcomm predstavila úplne nový ultrasonický skener odtlačkov prstov. O predstavení informoval web Android Authority. Nová generácia dostala pomenovanie 3D Sonic Max. Nový senzor je až 17-krát väčší ako ten predchádzajúci. Kvôli zvýšenej bezpečnosti dokonca dokáže snímač až dva odtlačky prstov súčasne. Okrem toho je samozrejme rýchlejší. Reálnych výsledkov sa dočkáme až s príchodom zariadení, ktoré budú tento nový skener odtlačkov obsahovať.

Opäť bude prvý Samsung?

Keďže skenery od spoločnosti Qualcomm sú nasadené v tohtoročných vlajkových lodiach od Samsungu, očakávame, že tak juhokórejský výrobca urobí aj v budúcom roku. Už Samsung Galaxy S11 by mohol obsahovať nový ultrasonický skener odtlačkov prstov od Qualcommu.

Náš tip
OLED displeje s integrovaným skenerom odtlačkov prstov budú čoraz lacnejšie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+