MojAndroid

Celosvetovo známi výrobcovia smartfónov, ako Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo a Vivo dospeli k dobe, v ktorej integrujú skener odtlačkov prstov priamo do displeja. Zachovajú tak možnosť odomknúť telefón napríklad zo stola a pritom nie je nutné zväčšovať bradu bod displejom.

OnePlus 6T disponuje rýchlou, optickou čítačkou odtlačkov prstov.

Prevládať bude jednoznačne OLED

Popularita OLED panelov naďalej narastá. Ich rozrastanie si nevšímame iba v drahších zariadeniach, ale aj v telefónoch strednej triedy. Kombinácia OLED displeja a skenera odtlačkov prstov v displeji sa údajne bude počas tohto roka viac rozširovať, a tým pádom by sme sa mali dočkať tejto technológie aj v smartfónoch nižšej cenovej kategórie. Okrem zobrazovačov s integrovaným skenerom odtlačkov na cene klesajú aj ďalšie senzory mobilných telefónov, konkrétne tie so značkami Synaptics a Goodix Technology.

Samsung Galaxy S10 má pod displejom integrovaný ultrasonický skener odtlačkov.

Súboj LCD vs. OLED – rozhodne aj cena

Cenový rozdiel sa radikálnejšie zužuje aj medzi klasickými LCD a OLED panelmi. Cena modernejších OLEDov klesá, čo zapríčinilo cenový rozdiel len piatich amerických dolárov medzi týmito dvoma typmi zobrazovačov. Výroba smartfónov so staršími LCD údajne klesne a dočkáme sa množstva noviniek práve s OLED panelmi, ktorých fungovanie je v podstate úplne iné ako u LCD, ktoré si však aj dnes nájdu obrovskú obľubu od niektorých technických nadšencov.

25.4.2019
Zdroj: Pocket Now

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+