MojAndroid

Tento rok sa okrem masívneho rozširovania 4G/LTE siete bude hovoriť aj o použití prvej 5G prevádzky. Jednou zo spoločností, ktorá k tejto téme bude mať rozhodne čo povedať, je Qualcomm. Výrobca mobilných čipov predstavil nový LTE modem Snapdragon X20, ktorý ponúka rýchlosť (bezdrôtového!) sťahovania na úrovni 1,2 Gbps, čo je o 20% viac ako ponúkal jeho predchodca a aktuálne aj viac ako ponúka drvivá väčšina optických káblov vo vašej domácnosti.

Snapdragon_X20-CA_Config

Náš tip
Qualcomm predstavil nový štandard Wi-Fi 802.11ax. Bude 5-krát rýchlejší a energicky úspornejší

Tajomstvo rýchleho sťahovania spočíva v agregácii. Nové čipy dokážu naraz sťahovať až 12 streamov s rýchlosťou 100 Mbps. Okrem toho podporuje Snapdragon X20 aj pásmo 3,5 GHz, ktoré doteraz vo veľkom nevyužíval žiadny operátor, čo umožní napríklad hovory cez 2 SIM karty v jednom zariadení naraz, pokiaľ bude jedna z nich využívať toto pásmo a druhá štandardné 3G/4G siete. Jedinou nevýhodou je, že na túto frekvenciu sa musia pripraviť aj operátori. Aj preto sa prvej reálnej ukážky tejto technológie dočkáme až v polovici roka 2018, kedy Qualcomm plánuje nasadenie týchto čipov do ostrej prevádzky.

Zdroj: Engadget

22.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+