MojAndroid

Spoločnosť Samsung vložila do svojho najnovšieho smartfónu Galaxy S23 novú aktualizáciu systému na One UI 5.1 už pri jeho predstavení. Postupne sa však aktualizácia rozšírila aj do starších modelov. Používatelia niektorých smartfónov sa od jej nainštalovania sťažujú na rýchle vybíjanie batérie. Informácie o tomto probléme zverejnil portál SamMobile.

Čo spôsobuje rýchle vybíjanie smartfónov?

Medzi prvými sa na rýchle vybíjanie sťažovali používatelia predošlých modelov Galaxy S21 a Galaxy S22. V poslednej dobe spoločnosť zaznamenala viacero sťažností aj ohľadom skladacích zariadení Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Fold3.

Recenzia Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík


Na internetových fórach sa preto rozbehlo viacero debát, kde sa používatelia zhodli, že problémy spôsobuje Samsung klávesnica. Podľa grafov, ktoré ukazujú spotrebu batérie, bola jej najväčším konzumentom práve predinštalovaná klávesnica. O niekoľko dní na to sa vyjadrila aj samotná spoločnosť, ktorá potvrdila túto príčinu rýchleho vybíjania smartfónov.

Na thajskom fóre dokonca opísala aj to, ako tento problém vznikol. Údajne to zapríčinili nové zmeny v sekcii emotikonov a nálepiek, ktoré si používatelia môžu prostredníctvom klávesnice posielať.

Našťastie firma okamžite zareagovala a už takmer pred mesiacom vydala na aplikáciu aktualizáciu, ktorá by mala tento problém vyriešiť (v5.6.10.31). Aj preto Samsung odporúča všetkým používateľom smartfónov a tabletov, aby si skontrolovali dostupnosť aktualizácie a nainštalovali si ju do svojich zariadení.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik


Platforma Galaxy Store by mala síce automaticky aktualizovať systémové aplikácie, no každý používateľ si môže aktualizáciu skontrolovať a nainštalovať aj manuálne. Po otvorení obchodu stačí kliknúť na menu a v sekcii aktualizácií stlačiť tlačidlo aktualizovať všetky aplikácie.

Aj napriek opravám v aplikácii klávesnice odporúčame pravidelne sledovať stav batérie smartfónu. V prípade, že sa stav batérie nezlepší, určite kontaktujte podporu na stránke spoločnosti.

Náš tip
4ka aktualizuje ponuku zariadení. Toto všetko pribudlo

14.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+