MojAndroid

Ako možno viete, Samsung Galaxy Z Fold 4 je prvý smartfón spoločnosti Samsung, na ktorom si môžete užiť Android 12L. Podľa portálu SamMobile sa ho dočkali aj ďalšie zariadenia Reč je o Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S8 a Galaxy Z Fold 3. Spoločnosť nevynechala v aktualizácii ani jednu z nových funkcií a dokonca ani panel úloh. Ten bol pôvodne vytvorený pre zariadenia s veľkou obrazovkou. Teraz sme sa však dozvedeli, že funguje iba s natívnym launcherom.

Na čo konkrétne panel úloh slúži?

Panel úloh zjednoduší používateľom prístup k svojim obľúbeným aplikáciám. Taktiež bude ľahšie pohybovať sa medzi aplikáciami a nesmieme zabudnúť ani na vylepšený multitasking s rozdelenou obrazovkou. Údajne sa však využitie panela úloh v systéme One UI 4.1.1 líši od spomínaného Android 12L.

Pri používaní launcherov tretích strán sa panel úloh podľa portálu 9To5Google nedá používať. Môže sa to zdať ako nepríjemné obmedzenie, no spoločnosť veľmi dobre vedela, prečo to treba urobiť.

Samsung Galaxy Z Fold4
Vnútorný ohybný displej | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na to, aby ste sa presvedčili, že je to dobré rozhodnutie, musíte si to vyskúšať na vlastnej koži. Musíte teda povoliť vášmu systému, aby povolil panel úloh aj pri používaní aplikácií tretích strán. Stačí, ak v nastaveniach nájdete možnosť Displej, potom prejdete na Navigačnú lištu a zvolíte možnosť Hľadáte niečo iné? Tam sa zobrazí možnosť zapnutia panela úloh aj pri používaní aplikácií tretích strán. 

Čo sa bude diať pri používaní?

Akonáhle použijete panel úloh s aplikáciou tretej strany, všimnete si to, že ostáva viditeľný aj napriek rozdelenej obrazovke. Stále budú viditeľné aj ikony ostatných aplikácií. Takto sa vám vaše používateľské prostredie nemusí páčiť a môže vyzerať “neupratane”. Avšak toto nie je jediný problém, s ktorým sa stretávame. Systém občas zlyháva a neukazuje žiadnu aplikáciu. Na to aby ste sa problému zbavili, budete musieť panel úloh vypnúť a znova zapnúť.

Čo sa týka systému Android 12L, panel úloh sa bude zobrazovať aj pri používaní aplikácií tretích strán. Toto platí hlavne na zariadeniach Pixel. Android 12L však podobne ako One UI 4.1.1 pokračuje v zobrazovaní panela úloh aj pri multitaskingovom menu na zariadeniach s rozdvojenou obrazovkou.

Ak používate systém Android 12L, toto sa pre vás môže javiť ako problém. Odporúčame sa teda držať predvoleného spúšťača Samsung v prípade, že si chcete naplno užiť zážitok z panela úloh na svojom zariadení.

Náš tip
Telekom pokryl 5G pripojením väčšiu časť Košíc a ďalšie obce
12.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+