MojAndroid

Po aktualizácii smartfónu Samsung Galaxy A04 spustila spoločnosť Samsung aktualizáciu aj pre jeho nástupcu Samsung Galaxy A04s. Podľa portálu SamMobile by mal tento jeden z najlacnejších modelov na trhu dostať nadstavbu One UI 5.1 postavenú na systéme Android 13

Aktualizácia vylepšuje aj zabezpečenie smartfónu Samsung Galaxy A04s

Aktualizácia softvéru pre Galaxy A04s prichádza vo verzii firmvéru A047FXXU2CWBH. Smartfónu prináša aj marcovú bezpečnostnú záplatu. Momentálne je dostupná vo vybraných európskych krajinách a v najbližších dňoch by sa mala rozšíriť aj do ďalších krajín Európskej únie, vrátane Slovenska a Českej republiky.

Samsung Galaxy 04s farby
Samsung Galaxy A04s | Zdroj: Samsung.com

Nadstavba One UI 5.1 prináša viacero zmien v dizajne, funkciách a aj predinštalovaných aplikáciách od Samsungu. Zmenami prešli napríklad aplikácie Fotoaparát, Galéria alebo Počasie. V aplikácii Počasie si napríklad budete môcť pozrieť graf, ktorý zobrazí hodinové množstvo zrážok. Pre počasie je dispozícii aj nový dynamický widget. Vylepšený bol aj multitasking a zmenšovanie a zväčšovanie aplikácií.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
HONOR aktualizuje. Vlajkový Magic4 Pro dostáva Android 13 a MagicOS 7.1
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+