MojAndroid

Spoločnosť WYSE je jednou zo spoločností, ktoré sa venujú clodovým službám a vyvíjajú cloudové aplikácie. My vám prinášame predstavenie aplikácie pre Android zariadenia pod názvom PocketCloud Remote.

Aplikácia PocketCloud Remote vám vytvorí z vášho Android zariadenia a domáceho počítača cloudový server s klientom, ktorý je schopný sa pripojiť k tomuto „domácemu cloudovému serveru“.

Do Android zariadenia si stačí nainštalovať aplikáciu z Google Play Store a zo stránky výrobcu zase stiahnuť a nainštalovať malý program, ktorý vám umožní sa pripojiť na váš počítač. My sme inštalovali verziu pre Windows 7, ktorá mala niečo cez 20 MB.

Prepojením a spustením aplikácií na oboch zariadeniach po zadaní hesla môžete na svojom Android zariadení mať dokonalý prístup k vášmu počítaču kdekoľvek na svete. Jedinou nevýhodou stále ostáva, že počítač musíte mať zapnutý.

Vo verzii zadarmo si môžete v rámci licencie prepojiť jeden vzdialený počítač.

PocketCloud je veľmi zaujímavou a užitočnou aplikáciou, najmä ak sa pohybujete počas dňa často mimo svojho počítača a potrebujete mať okamžitý prístup ku konkrétnemu počítaču s programovým vybavením a všetkými uloženými dátami.

Zdroj, foto: Google Play Store, Wyse PocketCloud

PocketCloud Free

PocketCloud Full

13.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+