MojAndroid

Analytická spoločnosť Apteligent urobila veľmi zaujímavý prieskum o tom, ktorý výrobca najrýchlejšie vypustil aktualizáciu na Android 6.0 Marshmallow, na akých smartfónoch najčastejšie padajú aplikácie a kde je najväčšia fragmentácia zariadení. Hoci pri aktualizáciách skúmali iba zariadenia v USA, stačí to na to, aby sme si na túto tému vytvorili objektívny názor. Všeobecne možno povedať, že najrýchlejšie uvoľňuje aktualizácie spoločnosť Motorola, najmenej aplikácie padajú na zariadeniach Sony a najviac rôznorodých Android zariadení je v Rusku.

apteligent-vyskum-1

Motorola uvoľnila prvú aktualizáciu s Androidom 6.0 už v novembri minulého roka, a to ako prvá spoločnosť po Googli, ktorý aktualizoval svoje Nexusy v októbri. Vysoké hodnotenie má spolu s Motorolou aj LG, avšak Apteligent poznamenal, že obe spoločnosti aktualizovali len niektoré zo svojich zariadení. Zlatú strednú cestu volilo HTC, ktoré síce aktualizovalo až po LG a Motorole, avšak takmer všetky zariadenia, ktoré pôvodne sľubovali. Dostatok zariadení aktualizovali aj Samsung a Sony, avšak až po 5 mesiacoch od vydania tejto verzie Androidu.

apteligent-vyskum-2

Čo sa týka stability, tam má prvenstvo Sony s 0,08-percentným padaním aplikácií. Každý z ďalších výrobcov má však nízku hodnotu padania aplikácií, okrem ZTE, kde je toto percento vyššie. Medzi top 5 krajín, kde je najväčšia fragmentácia Androidu, sa dostalo prekvapivo aj Česko, a to spolu s Ruskom, Ukrajinou, Čínou a Gréckom. Prvenstvo drží Rusko s viac ako 230 rôznymi druhmi smartfónov, ktoré používa 90% ľudí.

apteligent-vyskum-3

Zdroj: Apteligent

 

17.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+