MojAndroid

Analytická spoločnosť Apteligent hodnotila stabilitu systémov od Apple a Google počas prvých dní, kedy boli dostupné. Spoločnosť s logom nahryznutého jablka vydala len nedávno nový iOS 9.3 a ako sa podľa všetkého zdá, ide o najstabilnejšiu verziu ich systému vôbec. Počas prvých 8 dní od vydania totižto iOS 9.3 padol len na 2,2% zariadení, zatiaľ čo predošlé verzie systému (iOS 8, 9 a 9.2) spadli počas prvých 8 dní až na 3,2% zariadení. Len pre porovnanie, najnovší (stabilný) Android 6.0 Marshmallow spadol počas rovnakého obdobia od svojho predstavenia na 2,6% zariadení.

ios-android-porovnanie

Na záver však treba dodať, že Apple sa na podobné štatistiky veľmi dobre pripravil. Nový iOS 9.3 pre staršie modely iPhonov totižto na niekoľko dní zadržal, pretože mal problém s aktualizačnou procedúrou. Ktovie, na akej úrovni by bol počes spadnutí systému, keby Apple uvoľnil nový systém okamžite pre všetky zariadenia. Tak či onak, teší nás, že stabilita oboch systémov rastie, či už sa bavíme o iOS alebo o Androide.

Náš tip
Samsung musí zaplatiť 450 miliónov dolárov Applu za hranatý dizajn smartfónov

Zdroj: GSMArena, foto: AndroidPit

1.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+