MojAndroid

Xiaomi sa krásne predviedlo skvelým marketingovým trikom, v ktorom spojili svoju najnovšiu vlajkovú loď Xiaomi Mi 10 Ultra s pretekárskym autom pomocou 5G. Telefón dali do rúk profesionálnemu šoférovi, ktorý vďaka 5G spojeniu so špeciálne upraveným autom vyhral preteky na diaľku. Xiaomi týmto videom poukazuje na rýchlosť a nízku odozvu 5G sietí.

Viac o téme 5G na webe MojAndroid.sk:

Xiaomi Mi 10 Ultra farby

Xiaomi Mi 10 Ultra dokáže na 5G vyhrať reálne preteky

Video, ktoré uvidíte nižšie, sa objavilo na čínskej stránke Weibo. Ukazuje profesionálneho pretekára, ktorý na vzdialenosť 2000 míľ vyhrá preteky na špeciálne upravenom aute s 5G pripojením.

GSMArena uvádza, že telefón bol pripojený na 5G SA (Standalone – samostatné 5G, ktoré sa nespolieha na podporu 4G). To umožňovalo pretekárovi mať odozvu nižšiu alebo rovnú 1 milisekunde. Pre účely tejto reklamy bolo auto špeciálne upravené a Xiaomi na tento účel vytvorilo aj špeciálnu aplikáciu.

Video sa snaží ukázať, že toto špeciálne upravené auto preteky vyhralo, avšak nám to celé príde len ako parádny marketingový trik. Vytvára viac pochybností než dôvery. Tak či tak, ak skutočne dokázali ako tak ovládať auto bez akejkoľvek odozvy, je úžasné. Ale pochybujeme, že pretekár dokázal na tom malom touchpade vybrať zákrutu šmykom a že by bol dokonca rýchlejší ako jeho súper. Naskytá sa tiež otázka, prečo malo “5G auto” čierne fólie? Aby sme nevideli prípadného jazdca v aute? Zostrihy z interiéru boli krátke a na rovnejších alebo skôr pomalších úsekoch.

Náš tip
MIUI 12: Novú nadstavbu dostáva druhá vlna smartfónov Xiaomi a Redmi
9.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+