MojAndroid

Prehliadanie internetových stránok tvorí u väčšiny užívateľov veľkú časť používania mobilných zariadení. V obchode Play nájdeme množstvo prehliadačov, ktoré sa snažia o to, aby bola táto činnosť príjemná no efektívna zároveň. Nie všetkým sa to však aj darí a každý z nás má svoju obľúbenú aplikáciu na prehliadanie webového obsahu. Každú chvíľu však prichádzajú ďalšie a medzi absolútne novinky v tomto smere patrí aj Now Browser.

Ten je charakteristický dvomi hlavnými vlastnosťami – dizajnom, ktorým sa snaží napodobniť dizajnový jazyk Material Design predstavený s novým Androidom L a vysokým výkonom. Ten je skrytý vo veľmi malej aplikácii, ktorej veľkosť dosahuje iba 160 kB. Napriek tomu ale obsahuje väčšinu funkcií známych z ostatných prehliadačov. Podporuje presúvanie sa gestami medzi jednotlivými stránkami v histórii, nájdeme tu aj inkognito mód a dokonca aj podporu pre flash či javu. Napriek prehláseniam vývojárov však dizajn aplikácie veľmi nepripomína novú verziu systému Android, aj keď je možné, že v niektorej z ďalších aktualizácií bude dotiahnutý aj tento aspekt.

now-browser-2  now-browser-3

V obchode Play sú dostupné dve verzie prehliadača Now Browser. Verzia zadarmo ponúka vyššie spomenutú funkcionalitu, pričom niektoré prvky nie sú úplne vyladené a funkčnosť doplnkov flash a java je na oveľa lepšej úrovni v platenej verzii. Tá stojí v obchode Play 0,99€ a disponuje aj celkom novým systémom Now Browser Engine. Ten sa zaručuje za veľmi rýchle načítavanie a prehliadanie stránok a podľa dostupných testov to vyzerá tak, že tieto záruky sú dodržané. Na priložených obrázkoch môžete vidieť výsledky zo SunSpider Javascript benchmarku.

Sunspider benchmark v aplikácii Now Browser Pro Sunspider benchmark v aplikácii Chrome

Vzhľadom na veľkosť aplikáce ponúka Now Browser naozaj veľa užitočných funkcií. Treba ale povedať, že aplikácia nie je dotiahnutá do úplných detailov, no ide o jednu z úplne prvých verzií. Preto je pravdepodobné, že v budúcnosti budú niektoré drobné chyby opravené a Now Browser sa môže stať konkurentom pre oveľa známejšie prehliadače.

now-browser-4 now-browser-5 now-browser-6

Zdroj: XDA via Android Community

15.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+