MojAndroid

Spoločnosť Meta investuje množstvo prostriedkov, aby svoju najnovšiu sociálnu sieť Threads rozšírila medzi používateľov smartfónov. Najnovšie sa podľa portálu Engadget rozhodla, že na ňu umožní posielať automatiky príspevky zo svojej podstatne populárnejšej sociálnej siete Instagram.

Threads je s Instagramom prepojený od začiatku

Sociálnu sieť Threads predstavila spoločnosť Meta len minulý rok v reakcii na kúpu služby Twitter miliardárom Elonom Muskom. Ten totiž začal Twitter reformovať dosť radikálnym spôsobom. Premenoval službu na X, odmietol regulovať škodlivý obsah a hlavne zaviedol predplatné, ktoré je nutné pre plnohodnotnú funkčnosť.

Instagram titulka
Threads vychádza z oveľa populárnejšieho Instagramu

To samozrejme vyvolalo exodus používateľov, ktorí začali hľadať alternatívu. Jednou z nich by mala byť práve sociálna sieť Threads, ktorá spočiatku vyžadovala pre prihlásenie práve Instagram účet. Tým pádom asi neprekvapí, že spoločnosť Meta chce tieto siete prepojiť automatickým preposielaním príspevkov a už ho aj testuje.

Funkciu si budete musieť zapnúť

Funkcia má byť voliteľná, takže si ju môžete zapnúť alebo vypnúť podľa svojho uváženia. Môžete si tak nastaviť, že sa všetky vaše nové pridané fotografie na Instagrame budú automaticky preposielať aj do aplikácie Threads, alebo si môžete vybrať, ktoré vaše príspevky sa budú musieť zdieľať manuálne.

Cieľom je samozrejme rast aktívnych používateľov na platforme Threads, ktorých je momentálne 150 miliónov. Spoločnosť sa už pritom dlhšie snaží propagovať príspevky z Threads priamo na kanáloch Facebooku a Instagramu. Nedávno tiež sľúbila tvorcom obsahu na platforme bonusy za tvorbu vysoko úspešných príspevkov.

Threads, an Instagram app
Threads, an Instagram app
Developer: Instagram
Price: Free
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
Náš tip
Najlepší fotomobil, nová recenzia smartfónu či zmeny od Google | Prehľad týždňa
12.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+