MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Podvod pomocou Messengeru

V online priestore je najdôležitejšie fungovať opatrne. Podvodníci na nás číhajú neustále a využijú každú chybu používateľa. Spôsoby, ako sa vás snažia oklamať, môžu byť rôzne. Či už podvodné e-maily, falošné nákupy alebo SMS správy. Podvod, o ktorom informujeme v tomto článku, využíva na šírenie četovací nástroj Messenger od Facebooku. Najväčším problémom je to, že správa vyzerá naozaj dôveryhodne, pretože je odoslaná od vášho priateľa.

Google možno bude platený

Spoločnosť Google patrí už niekoľko dlhých rokov na prvú priečku medzi vyhľadávačmi. Sekunduje mu akurát tak Bing od Microsoftu, prípadne Seznam v susednom Česku, ktorý dlhé roky držal prvé miesto na ich trhu. Za posledný rok sa však jeho podiel v porovnaní s Googlom scvrkol, a teraz má americký gigant už 82 % trhu. Firma však teraz chce priniesť niečo, čo rozbúrilo vášne viacerých zainteresovaných.

Toto sú najrýchlejšie smartfóny, ktoré u nás zoženiete

Pre niekoho je výkon a rýchlosť mobilného telefónu pri výbere nového modelu druhoradým parametrom, no niektorí technologickí nadšenci a geekovia sa z vysokých čísel vytešujú. Aj v našich recenziách vám občas prinášame výsledky z aplikácií, ktoré vedia výkon a rýchlosť odmerať, a porovnať s ostatnými. Jednou z najpoužívanejších aplikácií na meranie výkonu v rôznych záťažových situáciách je AnTuTu. Pravidelne na svojom webe uverejňuje rebríček zariadení z rôznych výkonnostných tried.

Koniec populárnej donáškovej služby na Slovensku

Len pred pár minútami obehla Slovensko informácia, že jedna z najpoužívanejších a zároveň najznámejších donáškových služieb končí svoju pôsobnosť na našom trhu. Služba foodora, ktorá začala u nás s názvom foodpanda, nečakane ohlásila svoj koniec. Môžu za to najmä vysoká konkurencia a slabé tržby. Ako prví sa dozvedajú správu zamestnanci spoločnosti, ktorých už firma stihla kontaktovať a informovala ich o ďalšej pôsobnosti.

Priniesli sme aj zoznam aplikácií, ktoré žerú vašu batériu najviac

Časy, kedy nám telefóny vydržali bez nabíjačky týždeň, sú už dávno preč. Ono to bolo vlastne aj očakávané. Nemôžeme porovnávať aktuálne modely s výkonnými procesormi a veľkými displejmi so zariadeniami spred 20 rokov, ktoré dokázali telefonovať, napísať esemesku a možno obsahovali aj nejakú základnú hru. Dnešné smartfóny nám denno-denne pomáhajú v rôznych oblastiach, nie len pri telefonovaní. Vieme pomocou nich počúvať hudbu, sledovať videá, surfovať po internete, fotografovať a mnoho iného.

Testovali sme nádherný herný smartfón s vysokým výkonom

Po úspešných predošlých modeloch sa spoločnosť Asus rozhodla tento rok predstaviť ďalšiu špičkovú hernú mašinu ROG Phone 8. S postupným vývojom technológií boli oproti minulým sériám opäť pridané ďalšie vychytávky na skvalitnenie herného zážitku. Aké boli prvé pocity z používania smartfónu vám prezradí recenzia Asus ROG Phone 8 Pro Edition.

7.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+