MojAndroid

Keď pred dvoma týždňami predstavil Samsung svoje nové skladacie smartfóny s ohybnými displejmi Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G, tak sa nimi netrafil len do vkusu zahraničných zákazníkov. Podľa vyjadrení vedenia Samsung Electronics Czech and Slovak trhajú ich predobjednávky rekordy aj na slovenskom a českom trhu.

Predobjednávky prekonali predaje minulých generácií za celý rok

Obidva smartfóny nepriniesli oproti predošlým generáciám len vyšší výkon, ale posunuli ich možnosti opäť o niečo ďalej. Po prvýkrát majú skladacie smartfóny vodeodolnosť IPX8 a obnovovaciu frekvenciu displeja 120 Hz. Samsung Galaxy Z Fold3 dostal navyše podporu pera S Pen a selfie fotoaparát integrovaný v ohybnom displeji.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Redakcia

Čerešničkou na torte je potom nižšia cena, čo je určite jedným z dôvodom záujmu slovenských a českých zákazníkov. Ten dokonca prekonal všetky očakávania v spoločnosti. Množstvo predobjednávok totiž už teraz zodpovedá celoročnému predaju predchádzajúcej generácie skladacích zariadení (Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Flip) v roku 2020.

Mali sme veľké očakávania, ale aj tie boli prekonané. Opäť sa totiž ukazuje, ako sú Česi a Slováci progresívni a lační po nových technológiách. Prvú verziu smartfónov s ohybným displejom sme uviedli na trh v roku 2019. Teraz prichádza určitý zlom. Tretia generácia, ktorá nesie niekoľko dôležitých vylepšení, ukazuje, že skladacie smartfóny majú potenciál stať sa novým bežným štandardom. Čísla predobjednávok to potvrdzujú.

Tomáš Balík,  šéfom mobilnej divízie v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Samsung Galaxy Z Fold2


Vyklápací model v predobjednávkach vedie

Spoločnosť Samsung tiež prezradila, aké majú slovenskí a českí zákazníci preferencie pri výbere farby a pamäte noviniek. V prípade skladacích smartfónov Slováci a Česi dávajú viac prednosť variantu Galaxy Z Flip3 5G pred Z Fold3 5G. Pri Galaxy Z Flip3 5G víťazí menší 128 GB pamäťový variant a pri Galaxy Z Fold3 5G naopak ten väčší s 512 GB pamäťou.

Naši slovenskí i českí zákazníci sú dlhodobo, čo sa týka farieb, konzervatívni. Nie je teda prekvapením, že s prehľadom vedie čierna farba. Avšak pozitívne nás prekvapil záujem o novú krémovú farbu Z Flip3, ktorú volí približne tretina ľudí. Pri Z Fold3 je na druhom mieste zelená.

Tomáš Balík,  šéfom mobilnej divízie v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Samsung Galaxy Z Flip3 | Foto: Redakcia

Smartfón Galaxy Z Fold3 5G je na Slovensku dostupný v čiernej, zelenej a striebornej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je 1899 eur vo verzií 12/512 GB. Model Galaxy Z Flip3 5G je možné si zakúpiť v čiernom, zelenom, fialovom a krémovom farebnom prevedení s vnútorným úložiskom 8/128 GB za 1049 eur a verziu 8/256 GB za 1099 eur, ktorá je dostupná v čiernej a krémovej farbe

Rekordy lámu aj preodbjednávky smart hodiniek Galaxy Watch4

Ešte väčším prekvapením sú pre spoločnosť predaje nových smart hodiniek Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Tie už narozdiel od predošlých generácií nevyužívajú systém TizenOS. Juhokórejský gigant v nich po prvýkrát využil systém WearOS od spoločnosti Google. Spolu s predstavením hodiniek bola oznámená aj podpora bezkontaktných platieb Google Pay v systéme WearOS na Slovensku.

Z čoho nám však naozaj spadla sánka, tak to sú výsledky predobjednávok na naše nové hodinky Galaxy Watch4. Potvrdilo sa, že možnosť bezkontaktnej platby hodinkami je pre Čechov a Slovákov veľmi dôležitá. Viem, že po tom Samsung zákazníci už dlho túžili a ja som rád, že sme im túto funkciu nakoniec priniesli. Ďakujem im za trpezlivosť.

Tomáš Balík,  šéfom mobilnej divízie v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Pri hodinkách víťazí v SR a ČR zatiaľ variant s otočnou lunetou Galaxy Watch4 Classic pred športovejšími Galaxy Watch4. A opäť najpreferovanejšia farba hodiniek je čierna, nasleduje strieborná pri Watch4 Classic a dámsky variant v ružovom zlate v prípade Watch4.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Foto:Redakcia

Galaxy Watch4 sa dajú zakúpiť v čiernej, zelenej, ružovozlatej alebo striebornej farbe. Väčší model Galaxy Watch4 Classic je dostupný v čiernej a striebornej farbe.

Samsung Galaxy Watch3


Odporúčané maloobchodné ceny sú:

Model Cena
Galaxy Watch4 40 mm 269 eur
Galaxy Watch4 44 mm 299 eur
Galaxy Watch4 Classic 42 mm 369 eur
Galaxy Watch4 Classic 46 mm 399 eur
Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE 449 eur

 

Náš tip
Predaje smart hodiniek vzrástli v prvom štvrťroku 2021 medziročne o 35 %
28.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+