MojAndroid

Smart hodinky síce nie sú tak veľkým trhom ako smartfóny, ale ich obľuba naďalej rastie, čo potvrdzuje štatistika analytickej spoločnosti Counterpoint Research. Tá zverejnila štatistiku ich predajov za prvý štvrťrok 2021.

Trhu dominuje Apple, druhý je naďalej Huawei

Podľa nej vzrástli predaje smart hodiniek v prvom štvrťroku o 35 % oproti rovnakému obdobiu pred rokom. Trhu aj naďalej vládne spoločnosť Apple, ktorá zvýšila svoj podiel z 30,3 % na 33,5 %. Malo by to odpovedať zhruba 37,5 miliónom predaným kusom. Hlavný podiel na tom majú hodinky Apple Watch série 6 a lacnejší model Apple Watch SE.

Predaje smart hodiniek podľa značky | Foto: Counterpoint Research

 

Druhý bol prekvapivo stále čínsky výrobca Huawei, ktorý znížil svoj podiel z 10,1 % na 8,4 %. Treba však pripomenúť, že nová generácia jeho smart hodiniek Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro prišla na trh len pred dvoma mesiacmi a prvom štvrťroku bola na trhu len ich predošlá generácia. To isté platí aj pre Samsung, ktorý znížil svoj podiel u 8,5 % na 8 %. Svoje najnovšie hodinky série Galaxy Watch4 predstavil až tento mesiac.

Samsung Galaxy Watch3


Na štvrtom mieste skončila čínska značka imoo, ktorej hodinky mali na trhu podiel 5,1 %. Populárny výrobca profesionálnych fitness hodiniek a náramkov Fitbit  obsadil až piate miesto. Jeho podielbol 4,2 % s 5,5 miliónmi predanými kusmi. Zvyšným výrobcom smart hodiniek patril na trhu podiel 40,8 %.

Podiel systému WearOS od Googlu bol len necelé 4 percenta

Zaujímavá je aj štatistika podielu jednotlivých operačných systémov pre smart hodinky v Q1 2021. Systém watchOS od spoločnosti Apple má logicky podiel rovnakých 33,5 %, ako je podiel predaných hodiniek Apple Watch. Na druhom mieste je TizenOS od spoločnosti Samsung s podielom 8 %. LineOS od Huawei, ktorý je inak druhý najpredávanejší výrobca, je až tretí s podielom 6,7 %.

Predaje smart hodiniek podľa systému | Foto: Counterpoint Research

Dôvodom je to, že nie všetky hodinky Huawei využívajú tento systém. Jeho podiel čoskoro klesne ešte razantnejšie, pretože nová generácia hodiniek Huawei využíva nový systém HarmonyOS. Systému Amazfit OS od Xiaomi patrí štvrté miesto a až za ním sa umiestnil WearOS od Googlu s podielom 3,9 %. Treba pripomenúť, že v prvom štvrťroku bola dostupná len staršia verzia systému WearOS. Tabuľku uzatvárajú systémy Fitbit OS a Garmin OS.

Náš tip
Samsung oficiálne štartuje predaj skladacích noviniek

 

 

 

28.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+