MojAndroid

Podľa analytických dát firmy Counterpoint je Samsung lídrom v počte predaných telefónov v prvom kvartáli roka 2018. Celkový počet predaných kusov Samsungu činí 78 miliónov, čo je 22 percent z celkového predaja telefónov všetkých značiek. Tých sa predalo 360 miliónov. Na druhom mieste je Apple, ktorý dodal 52,2 milióna iPhonov a získal 15 percentný podiel. Na treťom mieste sa umiestnil čínsky Huawei s 11 percentným podielom na trhu. Do tohto čísla sú samozrejme započítané aj predané kusy smartfónov dcérskej značky Honor.

Náš tip
Bude Samsung lídrom aj v roku 2018? Predaj smartfónov sa podľa analytikov spomalí

Apple vyhráva v USA, Samsung v Európe

Apple samozrejme dominuje na domácom, americkom trhu, kde získal podiel až 38 percent. Najvyrovnanejší je ázijský trh. Huawei, Xiaomi, Samsung a Oppo tu dosiahli 13 % podiel na trhu, Apple získal o 1 percento menej. Pre nás je ale najdôležitejší európsky trh. Tu vyhráva Samsung, ktorý má 33 % podiel, druhý Apple dosiahol 20 %. Drží sa ešte Huawei s 15 percentami. Zaujímavosťou je, že v TOP 5 sa objavil aj výrobca HMD, ktorý vyrába smartfóny pod značkou Nokia.

Celkový predaj telefónov klesol medziročne o 3 %. Samsung za tento čas predal taktiež o 3 % menej telefónov, Apple zase o 3 % viac. Najväčší nárast zaznamenal čínsky výrobca Xiaomi, a to až o 101 %.

 

13.6.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+