MojAndroid

Prednedávnom sme vám priniesli slepý foto-test dvoch špičkových smartfónov a zároveň fotomobilov – Huawei P20 Pro a iPhone X. V teste ste mohli hlasovať za to, ktorá fotografia sa vám páči viac a zároveň ste si mohli tipnúť, ktorá fotografia bola vytvorená ktorým smartfónom. Teraz vám prinášame výsledky vášho hlasovania.

Náš tip
Huawei P20 Pro vs iPhone X: Nie je to len o výrezoch | DUEL

Scéna 1

V prvej scéne väčšina z vás tipovala správne a zároveň väčšina označila, že sa jej viac páči fotografia B, ktorú v skutočnosti spravil Huawei P20 Pro.

Scéna 2

V druhom prípade už boli vaše tipy menej presné. Iba 40 % z hlasujúcich označilo správne, že fotografia A bola zhotovená smartfónom Huawei P20 Pro. Zároveň až 77 % hlasujúcich označilo, že sa im páči viac fotografia B, v tomto prípade zhotovená pomocou iPhone X.

Scéna 3

V tretej scéne sa situácia opakovala. 64 % hlasujúcich si tiplo nesprávne, že fotografiu A spravil iPhone X a zároveň 77 % hlasujúcich označilo, že sa im viac páči fotografia vytvorená s iPhone X.

Scéna 4

V ďalšej scéne 63 % zvolilo zdroje fotografií správne a zároveň 69 % hlasujúcich označilo, že sa im viac páči fotografia vytvorená s Huawei P20 Pro.

Scéna 5

V ďalšej scéne iba 40 % ľudí označilo správnu odpoveď, kedy iPhone X spravil snímku A a Huawei P20 Pro snímku B. Až 62 % používateľov sa viac páčila snímka vytvorená s iPhone X.

Scéna 6

Táto scéna bola veľmi vyrovnaná a výsledky boli veľmi podobné. 59 % ľudí sa pomýlilo a mysleli si, že fotografiu A spravil Huawei P20 Pro. Táto fotografia sa tiež viac páčila 65 % hlasujúcich.

Scéna 7

V ďalšej scéne 60 % používateľov zvolilo nesprávnu možnosť a iba 40 % ľudí hlasovalo správne za to, že fotka A prislúcha k Huawei P20 Pro. Iba 32 % používateľov sa však táto fotka páčila viac.

Scéna 8

Znovu platilo, že väčšina používateľov sa mýlila. 62 % používateľov označilo, že fotografiu A spravil Huawei P20 Pro, no v skutočnosti ju spravil iPhone X. 65 % používateľov sa táto fotografia páčila viac.

Scéna 9

Ani v tejto scéne sa čitatelia netrafili a 62 % používateľov označilo, že fotografiu A spravil Huawei P20 Pro. Zároveň sa táto fotografia páčila 61 % používateľom viac.

Scéna 10

V tejto scéne to mali čitatelia najľahšie a 57 % z nich označilo správne, že fotografia A je spravená s iPhone X. Druhá fotografia sa viac páčila 73 % používateľov.

Zhrnutie

Výsledky slepého testu tak skončili jednoznačne v prospech iPhone X. Tento výsledok môže mnohých prekvapiť, no rozdiely v jednotlivých hlasovaniach vo väčšine prípadov neboli vôbec veľké. Z nášho pohľadu je to spôsobené aj tým, že iPhone často zachytával fotografiu s teplejšími farbami, možno prívetivejšími pre oko. V skutočnosti však boli tieto farby výrazne odlišné od skutočnosti, čo ale bežný používateľ z fotografií vedieť nemôže. Huawei P20 Pro bol so svojimi fotografiami oveľa bližšie k skutočnosti a hoci všeobecné hlasovanie favorizovalo iPhone aj pri fotografiách v horšom osvetlení, v skutočnosti tu dominoval Huawei – či už reprodukciou farieb alebo zachovaním detailov. Huawei, pochopiteľne, dominoval aj pri 3-násobnom zoome v poslednej scéne. Pri dobrých svetelných podmienkach boli výsledky skutočne veľmi podobné a rozdielov tu bolo iba minimum. iPhone spravidla volil teplejšie farby, kým Huawei sa snažil zachovať vernejšie podanie.

23.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+