MojAndroid

Zatiaľ čo u nás stále nie je pri výbere smartfónu podpora 5G sietí podstatným parametrom, tak vo svete už áno. A to vrátane čínskeho trhu. Podľa portálu GizmoChina tam mala viac ako polovica predaných smartfónov za mesiac august podporu 5G technológie.

Počet vydaných a dodaných smartfónov medziročne klesol

Portál sa opiera o analýzu Čínskej akadémie pre informačné a komunikačné technológie(CAICT). Podľa nej bolo v auguste vydaných na čínskom trhu až 45 nových modelov. Až 42 z nich pochádzalo od čínskych výrobcov, čo je medziročne nárast o 5 %.

Na trh bolo dodaných 26,9 miliónov kusov smartfónov, čo je medziročne pokles o 12,9 %. Od čínskych výrobcov pochádzalo 24,4 miliónov kusov. To je síce medziročne pokles o 15,6 %, ale stále to tvorí 90,8 % dodaných smartfónov. Od januára do augusta bolo pritom v Číne vydaných 301 modelov a dodaných celkovo 202,3 miliónov kusov smartfónov. V prípade vydaných modelov to bol medziročne pokles o 19,5 % a v dodaných smartfónov zase pokles o 12,5 %.

Huwaei 5G logo

Pre čínskeho zákazníka je podpora 5G stále viac dôležitejším parametrom

Zaujímavosťou ale je, že až 22 modelov zo 45 vydaných v auguste malo podporu 5G. A až 60,1 % dodaných kusov na trh behom minulého mesiaca mobilné siete 5. generácie podporovalo. To znamená 16,2 miliónov predaných 5G smartfónov. Od začiatku roku bolo pritom vydaných 145 modelov s podporou 5G a dodaných celkovo 93,7 miliónov kusov s touto technológiou.

Ukazuje to, že u čínskych zákazníkov sa stáva tento parameter stále viac dôležitejším a súvisí s rozširujúcim sa pokrytím mobilných sieti 5. generácie u čínskych operátorov. Je pravdepodobne, že budúci rok už bude podpora 5G chýbať len u nových smartfónoch nižšej kategórie.

U nás je zatiaľ podpora 5G pre zákazníka druhoradým parametrom pri výbere smartfónu vzhľadom k nulovému pokrytiu mobilných sietí 5. generácie.

Náš tip
Moje eZdravie obsahovalo kritickú chybu. Umožnila získať dáta o tisícoch testovaných na COVID-19
18.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+