MojAndroid

Ak vám od vášho priateľa na Facebooku prišla táto správa s odkazom, neklikajte na ňu. Môže to síce vyzerať tak, že vám ju poslala osoba, ktorú dobre poznáte, no ide o podvod. “Pozri, kto zomrel pri tragickej nehode, myslím, že ho poznáš.”

Na podvod upozorňuje už aj facebookový profil Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tieto správy sa v posledných dňoch výrazne rozšírili a je veľmi pravdepodobne, že ste ju dostali už aj vy. Správa obsahuje link, na ktorý by ste určite nemali kliknúť.

Ak tak urobíte, budete presmerovaní na falošnú prihlasovaciu stránku Facebooku, ktorej cieľom je odchytiť vaše prihlasovacie údaje. Ak tak urobíte, útočníkovi vlastne odovzdáte kompletnú kontrolu nad vaším účtom. Záchranou môže byť ešte dvojfaktorová autentifikácia, ktorú určite odporúčame zriadiť.

Mohlo by vás zaujímať:

Ak ste na link klikli, no svoje prihlasovacie údaje ste nezadali, nemusíte sa ničoho obávať. Ak ste ich zadali, mali by ste ich čo najrýchlejšie zmeniť. Ešte predtým, ako sa o prihlásenie pokúsi útočník a zmení ich sám. V tom prípade sa už k svojmu Facebook účtu nikdy nedostanete.

Náš tip
Si to ty vo videu? Podvod cez Facebook Messenger stále aktuálny
14.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+