MojAndroid

Rôzne internetové podvody sa neustále stupňujú. Väčšinou stačí byť ostražitý a nič sa nestane. Avšak sú medzi nami aj takí, ktorí môžu byť na takýto typ podvodu náchylnejší. Najnovšie útočníci opäť využívajú dobré meno Slovenskej pošty, ktorá varuje pred novým typom podvodu.

Prekvapivé? Zverejnili, koľko ľudí zdieľa účet na Netflixe s priateľmi

Samsung: Viacero smartfónov dostáva májovú aktualizáciu. Čo prináša?

Disney+: Registrácia na Slovensku spustená, takto získate zľavu

Ľudí nabáda na to, aby si za symbolickú sumu 2 € kúpili náhodne vybranú nedoručenú zásielku z pošty. Tieto peniaze útočníci údajne použijú na humanitárnu pomoc, no ich jediným cieľom je vylákať od ľudí údaje o platobných kartách alebo bankových účtoch. Pošta vyzýva občanov, aby svoje platobné údaje nikomu nedávali, pretože môžu veľmi ľahko prísť o peniaze.

slovenska posta podvod
Zdroj: Posta.sk

Nedoručené zásielky si nie je možné kúpiť nijakým spôsobom. Ide o zásielky, na ktorých nebola správne uvedená adresa, adresát si ju nevyzdvihol v odbernej lehote, adresát sa presťahoval a podobne. Pošta takúto zásielku vráti odosielateľovi, no ak si ju odosielateľ nepreberie, je uložená v Poštovej ohlasovni a úložni v Trnave.

Útočníci sa teraz zamerali na e-mailovú komunikáciu. Slovenská pošta uviedla, že zaznamenala už viac ako 30 rôznych typov podvodných e-mailov, ktoré sa tvária, akoby boli od pošty.

Náš tip
Pozor! Nebezpečný malvér FluBot je späť. Šíri sa cez SMS a útočí na Androidy

17.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+