MojAndroid

Spoločnosť Samsung pokračuje v aktualizovaní svojich zariadení na májové zabezpečenie systému Android, ktoré teraz dostavajú viaceré smartfóny z posledných štyroch rokov.

Aktualizácia opravuje aj viacero chýb v nadstavbe One UI

Májová bezpečnostná záplata je podľa portálu SamMobile dostupná pre Samsung Galaxy Note 10 z roku 2019 pod označením N97xUSQS7HVD1. Dostávajú ju aj minuloročné vlajkové smartfóny série Samsung Galaxy S21 pod označením G991USQU5CVDB. Aj o tejto aktualizácii informuje portál SamMobile.

Samsung Galaxy S21 5G fotoaparat
Samsung Galaxy S21 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Posledným aktualizovaným modelom je podľa portálu Samsung Galaxy A33 5G s čísleným označením A336EDXU2AVD7. Májová bezpečnostná záplata rieši chybu v riadení prístupu v aplikácii Počasie. Ďalej zraniteľnosť, ktorá by útočníkom umožnila spúšťať ľubovoľné aktivity so systémovými oprávneniami.

Opravený bol aj problém, ktorý umožňoval inštaláciu balíkov pred dokončením Sprievodcu nastavením. Minulosťou je aj zraniteľnosť balíka Galaxy Tém, ktorá útočníkom umožňovala odinštalovať ľubovoľné balíky bez povolenia. Samozrejme sú opravené aj ďalšie chyby a zraniteľnosti, ktoré sa týkajú samotného systému Android 12.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Joker je späť. Pozor na tieto nebezpečné aplikácie, možno ste si ich nainštalovali aj vy

Vyberáme najlepšie OnePlus smartfóny | 2022

Google Pixel 6a bude predstavený už onedlho. Začala jeho sériová výroba

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia. Čínska spoločnosť Huawei nezabudla na tri roky starý smartfón strednej triedy Huawei P30 Lite, ktorý tento týždeň obdržal bezpečnostnú aktualizáciu. Spoločnosť Motorola priniesla pred nedávnom systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Joker je späť. Pozor na tieto nebezpečné aplikácie, možno ste si ich nainštalovali aj vy
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+