MojAndroid

Čínske spoločnosti sú dobre známe tým, že radi kopírujú zahraničných výrobcov. Nie je ničím výnimočné, keď teda v čínskych e-shopoch narazíte na klon iPhonu 6, Samsungu Galaxy S5, či na HTC One M8, a to za cenu, ktorá láka skutočne každého. Samozrejme, klony sú častokrát len dizajnovou kópiou originálu, s ktorým v skutočnosti nemajú až tak veľa spoločného. Teraz tu však máme opačný prípad.

Polaroid totižto na CES predstavil vlastný selfie smartfón, ktorý je kópiou čínskeho výrobcu Oppo a jeho smartfónu N1. Ide o zariadenie, ktoré unikátnym spôsobom narába so zadným fotoaparátom. Ten je umiestnený na otočnej platforme, vďaka čomu sa dá použiť aj ako predná kamera. Tento koncept tu je už nejaký čas, Polaroid sa ho však ako novinku rozhodol uviesť práve na výstave v Las Vegas. To sa samozrejme nepáči Oppu, ktorý chce podniknúť právne kroky na zastavenie Polaroidu.

Oppo-N1-aa-15-645x362 polaroid-selfie-1-710x472

Samozrejme, Oppo to nebude mať s dokazovaním viny ľahké. Polaroid telefón nevyrobil sám, ale ide o rebrandovaný model čínskeho smartfónu iNew V8, ktorý je známy aj ako klon Oppo N1. Ten sa v Číne predáva bez akýchkoľvek obmedzení. Spoločnosť si samozrejme môže stále nárokovať práva na svoje duševné vlastníctvo, či však aj uspeje, je v tejto chvíli veľkou otázkou.

Zdroj: androidauthority

12.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+