MojAndroid

Iba ťažko si vieme predstaviť hru, aplikáciu, alebo čokoľvek iné, čo v poslednej dobe vyvolalo taký rozruch, ako hra Pokémon GO. Milióny ľudí po celom svete vzali do ruky telefón a vydali sa do ulíc. Hľadajú tu príšerky, ktoré sú rozmiestnené po celej mape a ktoré je možné zbierať, vyvíjať a bojovať s nimi proti iným pokémonom. Vzhľadom na kombináciu virtuálnej hry a prechádzok po skutočnom svete ide o ideálny spôsob, ako zabudnúť na skutočnú realitu.

Náš tip
Všetky novinky týkajúce sa novej hry Pokémon GO na jednom mieste!

Presvedčiť sa o tom mohli dvaja mladíci v americkom štáte Kalifornia. Tí, podľa NBC, spadli z vysokého útesu práve pri hraní novej hry. Jeden z mladíkov spadol z výšky vyše 27 metrov, druhý z nich spadol z výšky niečo vyše 15 metrov. Obaja sa pritom nachádzali na území ohraničenom plotom, ktorý predstavoval zákaz vstupu. Okrem toho, že riskovali svoje zdravie, tiež nerešpektovali nariadenia na danom území.

Útes, z ktorého spadli hráči Pokémon GO
Útes, z ktorého spadli hráči Pokémon GO

Hoci je to ťažko uveriteľné, nejde o prvý takýto absurdný prípad, ktorý sa vyskytol v súvislosti s hrou Pokémon GO. V americkom štáte Missouri sa zasa prefíkaní zlodeji zamerali na hráčov Pokémon GO a kým tí naháňali v parku pokémonov, zlodeji im ukradli cenné veci, ktoré si v honbe za ďalším úlovkom nechali položené obďaleč.

Náš tip
Pokémon Go sa stalo najhranejšou mobilnou hrou v histórii USA

Ďalší zaujímavý incident sa tiež odohral v USA, kde jeden majiteľ domu zažíva krušné chvíle. Jeho dom bol totiž označený za tzv. Pokéstop, čo je špeciálne miesto, kde je možné zadarmo získať rôzne bonusy. Podľa jeho vlastných slov mu v priebehu celého dňa pred domom zastavujú neznáme autá a prichádzajú aj mnohí peší.

Náš tip
Pokémon GO: Kde začať a ako chytiť prvého pokémona | NÁVOD

Šialené príbehy majú v talóne aj austrálski policajti, ktorých policajná stanica sa tiež stala Pokéstopom. Tamojší policajti vydali verejné prehlásenie, na základe ktorého upozorňujú hráčov, že pre získanie špeciálnych bonusov nemusia vstúpiť do vnútra stanice. Podobné situácie ale zažívajú aj ďalší hráči. Jedna žena našla mŕtvolu počas toho, ako naháňala Pokémonov. Ďalší muž zasa chytal príšerky priamo počas pôrodu jeho ženy. A okrem toho existuje ešte množstvo ďalších šialených príhod o tom, čo všetko ľudia pri hraní tejto hry zažili.

Náš tip
Pokémon Go: 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

Na jednej strane ide o absurdné a niekedy až nebezpečné situácie. Zároveň ale platí, že mnohí z týchto ľudí by tieto zážitky zrejme bez hry Pokémon GO nezažili. Hoci benefit toho, že hra vytiahla na prechádzky toľko mladých ľudí je neodškriepiteľný, stále netreba zabúdať na to, že je to iba hra a je potrebné vnímať realitu okolo nás.

Náš tip
Pokémonové šialenstvo v New Yorku. V parku sa tam objavil vzácny Pokémon | VIDEO

Zdroj: NBC, Mashable CNN, TelegraphNorthern Territory Police, Fire and Emergency Services (Facebook), Recode

19.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+