MojAndroid

Ani nie týždeň po tom, čo spoločnosť Niantic vydala mobilnú hru Pokémon Go, sa tento titul stal najviac hranou mobilnou hrou v histórii USA. Predbehol aj také hry ako Candy Crush Saga, či Draw Something, ktoré hrajú desiatky miliónov ľudí po celom svete. Informáciu o pokorení rekordu priniesla analytická spoločnosť SurveyMonkey, ktorá pri tejto príležitosti vydala aj oficiálne vyhlásenie:

Už za prvé 3 dni od spustenia pritiahla hra Pokémon Go viac (denne aktívnych) používateľov ako má Twitter, pričom okamžite zasadla na trón v obchodoch s aplikáciami, kde momentálne generuje miliónové zisky svojmu tvorcovi, spoločnosti Niantic. Aktuálne má Pokémon Go 21 miliónov denne aktívnych hráčov len v USA, čo je viac ako mala hra Candy Crush Saga v čase svojej najväčšej slávy (20 miliónov). To robí z hry Pokémon Go najhranejšou mobilnou hrou v histórii USA.

pokemon-go-biggest-game-us

Pokémon Go má potenciál stať sa najhranejšou mobilnou hrou na svete, no Niantic aktuálne bojuje s preťažením herných serverov, a tak hru na všetkých trhoch ešte nespustil. U nás by sa oficiálneho spustenia mal tento titul dočkať už v najbližších dňoch, no hrať sa dá aj tak, že si hru nainštalujete manuálne.

Náš tip
Pokémon Go: 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: SurveyMonkey

14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+