MojAndroid

Na Slovákov číha na internete ďalšia nástraha. E-shop s detskými potrebami Kociky-leja.sk má na krku desiatky nespokojných zákazníkov, ktorí ani niekoľko týždňov po vytvorení a zaplatení objednávky nemajú doma zakúpený tovar. Ako prvý na tému upozornil finweb.hnonline.sk.

Oklamaní klienti sa so svojimi negatívnymi skúsenosťami podelili na oficiálnej facebookovej stránke obchodu, na fóre Modrý koník aj v recenziách na Google Mapách. Vo väčšine prípadov šlo o rovnaký príbeh, zákazník vytvoril objednávku za niekoľko desiatok až stoviek eur, zaplatil vopred prevodom na účet, no tovar mu nikdy neprišiel.

Kociky-leja recenzie
Zdroj: Google.sk

Snaha obchod kontaktovať či už telefonicky, mailom alebo cez Facebook je pritom márna. Majiteľka e-shopu vlastní aj kamennú predajňu v Žiari nad Hronom, ktorá je podľa najnovších ohlasov už niekoľko týždňov zatvorená. V mori negatívnych recenzií sa objavilo aj zopár takých, ktoré mali šťastný koniec. Klientom sa podarilo skontaktovať s e-shopom a peniaze im boli vrátané.

E-shop kedysi fungoval bez problémov

Skúseností zákazníkov z pred dvoch až troch rokov naznačujú, že obchod kedysi fungoval bez problémov. Problémy s nedodaním tovaru, prípadné ťažkosti s reklamáciami sa objavili až v posledných mesiacoch. Či už majiteľka obchodu naozaj chcela ľudí okradnúť alebo nie, zostáva otázne. V každom prípade si na e-shop dávajte pozor a nič z neho neobjednávajte. Incident už prešetruje Slovenská obchodná inšpekcia na základe viacerých sťažností.

Aby ste v budúcnosti predišli problémom, ktoré oklamaní klienti teraz musia riešiť, uprednostňujte platbu na dobierku. Hlavne v prípade, že z daného obchodu objedávate po prvýkrát. Dobré je taktiež pred vytvorením objednávky skontrolovať recenzie.

Náš tip
Ktorá verzia Androidu je najrozšírenejšia? Android 11 to nie je

25.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+