MojAndroid

Podvody na internete sa v dnešnej dobe rozširujú obrovskou rýchlosťou. Podvodníci skúšajú na svoje obete množstvo praktík, no všetky majú za cieľ pripraviť vás o vaše úspory. Na podvodníkov vydávajúcich sa za Národnú zdravotnú službu z Veľkej Británie, upozornila stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR vo svojom príspevku na Facebooku.

Podvodníci vám chcú prostredníctvom e-mailu darovať milión libier

Podvodný e-mail je jednou s najrozšírenejších praktík, ako získať osobné údaje obete. Podobné e-maily ako tento, sa šírili už v septembri 2020 a ponúkali milióny z grantov v mene WHO. Tentokrát sa podvodníci vydávajú za Národnú zdravotnú službu z Veľkej Británie. Tvrdia vám, že sa vaše meno dostalo do akéhosi užšieho výberu na to, aby ste dostali príspevok “Covid 19 / Covid Variant Health Grant” v hodnote milión libier.

podvodníci podvod email
Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

V e-maily od vás podvodníci žiadajú vaše celé meno, krajinu, pravdepodobne dátum narodenia, vek, telefónne číslo a informácie o vašom zamestnaní. Informácie je následné potrebné poslať na nižšie uvedený e-mail, ktorý už na prvý pohľad pôsobí podozrivo.

Čo robiť, ak ste naleteli?

Ak ste podvodníkom naleteli, nemusíte hneď nariekať. Ak došlo k úniku osobných údajov a neoprávneným pohybom na účte v prospech podvodníkov, je možné požiadať prostredníctvom vašej banky banku príjemcu o vrátenie ukradnutej čiastky. Taktiež by ste mali túto udalosť nahlásiť polícii.

Náš tip
Samsung Galaxy A21s: Puzdrá, obaly, kryty a zaujímavé príslušenstvo
15.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+