MojAndroid

V obchode Google Play sa nachádza veľké množstvo aplikácií. Nie všetky sú však bezpečné. Jednou takou je aj aplikácia s názvom CamScanner – Phone PDF Creator.

Náš tip
Android 10 je už tu! Finálnu verziu už nainštalujete na Pixely a Essential Phone

Pôvodne išlo o bezpečnú aplikáciu, ktorá slúžila na skenovanie dokumentov. Avšak to sa časom zmenilo a v aktuálnej verzii obsahuje škodlivý kód. Aplikácia ukazuje reklamy a snaží sa ukradnúť peniaze používateľa. Robí to tak, že ho mu núti predplatné rôznych služieb. Aplikácia bola podľa PhoneArena nainštalovaná už viac ako 100 miliónov krát.

camscanner aplikácia vírus

Nezabudnite čítať recenzie

O tom, že by ste si túto aplikáciu nemali inštalovať, svedčia aj zlé hodnotenia priamo v Google Play. Tie sa podľa Kaspersky začali objavovať len v posledných mesiacoch. To svedčí o tom, že predtým bola aplikácia v poriadku.

Ak máte túto aplikáciu nainštalovanú aj vy, mali by ste ju okamžite odinštalovať. Aplikácia už bola z obchodu Google Play odstránená, no objavila sa ďalšia, veľmi podobná. Tá zatiaľ vyzerá byť v poriadku. Jej názov je CamScanner HD-Scanner, Fax a stiahnutá bola už vyše miliónkrát.

Náš tip
Ktorý výrobca sa najlepšie stará o aktualizácie svojich smartfónov?
Náš tip
Najnovší malvér “Agent Smith” nakazil už 25 miliónov telefónov a môže nakaziť aj ten váš

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+