MojAndroid

Síce sme nadšenci operačného systému Android, no podporu a aktualizácie môžeme iPhonom závidieť. V minulosti to s Androidom bolo horšie, no v dnešnej dobe sa výrobcovia o aktualizácie svojich smartfónov starajú podstatne lepšie. Tejto téme sa venoval web Android Authority.

Nokia vedie s prehľadom

Platí, že najlepšiu podporu majú smartfóny od Googlu – Pixely. Pokiaľ teda uvažujete nad kúpou nového zariadenia a pravidelné aktualizácie systému sú pre vás dôležité, pravdepodobne siahnete po nejakom Pixeli. Avšak ani ostatní výrobcovia si nevedú zle, no kráľom v aktualizáciách je Nokia.

Tá už dlho sľubuje čistý Android s pravidelnými aktualizáciami a svoje slovo stále drží. Až 96 percent z Nokia smartfónov aktuálne beží na najnovšom Androide 9.0 Pie.

V prvej štvorke žiadne prekvapenia

V zásade platí, že veľkí výrobcovia sa o aktualizácie starajú lepšie ako tí menší. Na prvých miestach je okrem Nokie aj Samsung, Xiaomi a Huawei. 89 % smartfónov od Samsungu dostalo Android Pie, v prípade Xiaomi je to 84 % a Huawei má 82 % zariadení aktualizovaných na tento operačný systém.

Ďalším v poradí je Lenovo, ktoré už výrazne stráca a Android Pie nedostala ani polovica smartfónov výrobcu.

Ako je to s rýchlosťou aktualizácii

Nokia dokázala do 12 mesiacov od vydania Androidu Pie naň aktualizovať až 94 percent svojich zariadení. V rýchlosti tak výrazne vedie. Na druhom mieste je Xiaomi so 62 percentami, nasleduje Lenovo, Huawei, Vivo a Samsung.

Pre používateľov, ktorí si potrpia na aktualizáciách operačného systému Android, odporúčame v prvom rade siahnuť po nejakom z Pixelov. Tie sú však poriadne drahé a zohnať ich na Slovensku nemusí byť jednoduché. Výbornou a oveľa lacnejšou alternatívou je smartfón od Nokie.

Na dobrú podporu sa môžete spoľahnúť aj v prípade zariadení iných značiek, ktoré sú zaradené do programu Android One. No a v neposlednom rade, vlajkové lode veľkých výrobcov tiež dostávajú aktualizácie na nový systém medzi prvými.

Ste spokojní s pravidelnosťou aktualizácií svojich smartfónov

Loading ... Loading ...

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.8.2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+