MojAndroid

Internetové podvody sa dnes rozširujú nezadržateľne rýchlo. Existuje množstvo praktík, no všetky majú za cieľ pripraviť vás o vaše peniaze. Na podvodníkov úradujúcich na inzertnom portáli bazos.sk upozornila stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR vo svojom príspevku na Facebooku.

Podvodníci predstierajú záujem o váš inzerát na bazos.sk

Podľa informácií sa podvodníci tentokrát zamerali na používateľov inzerujúcich na portáli bazos.sk. Na úvod prejavia falošný záujem o vami predávanú vec a kontaktujú vás najčastejšie pomocou aplikácie WhatsApp. Následne vám bude zaslaný odkaz na stránku bazos.sk s jeho logom a logom Slovenskej pošty.

bazos.sk podovd (2)
Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR/facebook.com

Na stránke sa od vás budú požadovať údaje z vašej karty pod zámienkou prevodu platby na účet. Druhým variantom je podobná stránka, ktorá vás informuje o tom, že kuriér, ktorý má prísť po balík, je objednaný a vám stačí už len vyplniť údaje z karty.

Hneď po tom, ako vás podvodník kontaktuje, je jasné, že nejde o skutočnú osobu. Spoznáte to predovšetkým podľa obsahu správ, ktorý je väčšinou napísaný lámavou slovenčinou. V tomto prípade vystupuje podvodník aj pod podozrivým menom. Okrem toho je podozrivú formuláciu viet vidieť aj na samotných stránkach.

bazos.sk podovd (1)
Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR/facebook.com

Čo robiť, ak ste naleteli?

Ak ste podvodníkom naleteli, nemusíte hneď nariekať. Ak došlo k neoprávneným pohybom na účte v prospech podvodníkov, je možné požiadať prostredníctvom vašej banky banku príjemcu o vrátenie ukradnutej čiastky. Taktiež by ste mali túto udalosť nahlásiť polícii.

Náš tip
TikTok porušuje spotrebiteľské práva EÚ. Bola naň podaná sťažnosť

18.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+