MojAndroid

Kreatívne štúdio MohaVmede spúšťa edukačnú hru Pešiaci, ktorá je k dispozícii pre Android, ale aj vo webovom rozhraní počítačov. Hlavným cieľom tohto projektu je nenútene upozorniť na neriešený problém kvality verejných priestorov v Bratislave. Poukazuje na to, ako sa chôdza po chodníkoch premenila na frustrujúcu a nebezpečnú aktivitu. Pomedzi zanedbanú zeleň divoko parkujú autá, na chodníkoch sú samé odpadky, výmoly a iné nebezpečné objekty.

Verzia: 0.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

“Bratislava nemá žiaden plán, ako by mali ulice a chodníky vyzerať a súvisiace problémy rieši nekoncepčne a čiastkovo,” tvrdí Peter Fačko, jeden zo zakladateľov NohavMede a tvorca idey Pešiakov. “Pešia doprava je v rebríčku priorít mesta na poslednom mieste, čoho priamym dôsledkom je, že tie najviac zraniteľné skupiny obyvateľstva buď obmedzené, alebo úplne vylúčené z plnohodnotného života v meste. Čo je najhoršie – už sme si na túto situáciu zvykli,” dodáva.

V hre ovládate 3 postavy

Systematické riešenia problému existujú, no sú len na papieri. Základom je to, aby sme si my – chodci uvedomili, že takto to fungovať nemôže. Vaším cieľom v hre je ovládať jednu z troch postáv. Dušan sa potrebuje dostať do práce, Ingrid, ktorá sa s dcérou vybrala do parku alebo Júlie, ktorá chce ísť do divadla. Po ceste sa musia vyhýbať všetkým nástrahám, ktoré si chodník pripravil, či už sú to parkujúce autá, zastávky MHD alebo iné objekty.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
TOP Android aplikácie a hry týždňa | 44. týždeň 2018
Náš tip
Plná verzia hry Fortnite je už k dispozícii, toto sú podporované zariadenia
Náš tip
K česko-slovenskému filmu Toman si môžete stiahnuť aj aplikáciu, obsahuje zaujímavé hry
Zdroj: tlačová správa
  • Zapp Brannigan

    “zrazilo ta stojace auto” …no neviem.

+