MojAndroid

Mobilná aplikácia Toman vznikla primárne ako upútavka pre rovnomenný celovečerný historický film. Stratégiou bolo novými spôsobmi marketingu pozvať mladých divákov na česko-slovenský film z obdobia, keď sa komunisti dostali politickým pučom k moci a úplne premenili našu krajinu na 50 rokov.  Predpokladom je, že mladý divák neprejavuje o takúto tému záujem, avšak možno práve cez emóciu a simuláciu niektorých historických prvkov sa priblíži k tomuto obdobiu a takto ho osloví k návšteve kina. Film potom môže mať väčšie predpoklady aby diváka oslovil. Primárnym účelom šiestich minihier je hráča krátko zabaviť a cez emóciu simulácie niektorých historických artefaktov aj vytvoriť v jeho okolí tému a možno záujem o filmové dielo. Každá minihra má svoj mikropríbeh, ktorý predstavuje aj konkrétne postavy filmu v ich filmových rolách.

Aplikácia obsahuje 6 minihier

Hra Trezor je primárne vytvorená pre trávenie nudnej chvíle, kde sa hráč najjednoduchším spôsobom pokúša otvoriť zatvorený trezor. Takto jednoduchá mechanická hračka v mikropríbehu o odcudzení dokumentov krátko pobaví a podnieti zvedavosť k obsahu filmu.

Hra Odpočúvanie je jednoduchá detektívna zábava, ktorej cieľom v príbehu je “odpočuť” a vydedukovať odpoveď na pomerne banálnu otázku. Simulácia klasického vytáčacieho telefónu podnieťuje k objaveniu celého príbehu filmu.

Morzeovka je opäť ako trezor zábavka na pár minút, kde sa hráč stáva dekodérom a koderom zašifrovanej správy z Londýna, ktorá však môže pozmeniť dejiny Československa. Vyskúšať si už historický spôsob zasielania textových správ môže opäť vzbudiť záujem o historický film.

Drátofón, alebo prehistorický magnetofón, je minihra, kde sa plne môžu prejaviť chute “voyerizmu”. Hráč sa stáva poslucháčom jednej domácnosti v povojnových rokoch. Smutné je, že práve takýto nástroj pomohol budúcemu režimu beztrestne narúšať osobné súkromie svojich obyvateľov. Rovnako úlohou hráča je túto rodinu odpočúvať a prezradiť termín opozičných stretnutí.

Hry Preukaz a Pas sú ľahkou simuláciou toho, ako sa v minulosti a možno aj dnes manipulovalo s osobnými dokladmi. Vyskúšať si identikit, oraziť pečiatku alebo umiestniť odtlačok prsta na úradný doklad môže vyvolať úsmev, ale rovnako aj dopyt k obsah filmu Toman.

Súbor minihier je inou formou marketingu pre mladých, ktorí v prvom pláne neprejavujú o obdobie našej krajiny po roku 1945 za zaujímavé. Napriek tomu, že udalo smerovanie na ďalšie dekády. Vzbudiť ich záujem jednoduchou zábavou na pozadí z tohto obdobia však má šancu podnietiť zvedavosť.

Všetci úspešní hráči majú rovnako šancu sa stretnúť s tvorcami filmu na slávnostnej premiére. Losovanie súťaže sa uskutoční 15.10.2018.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie [9/2018]
10.10.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+