MojAndroid

Smartfóny čínskych značiek OPPO, OnePlus a Realme dostávajú podľa portálu GSMArena podporu aplikácií Microsoft Phone Link a Link to Windows. Tieto aplikácie dávajú používateľom možnosť ovládať ich smartfóny priamo z PC a notebookov so systémom Windows 11.

Aplikácie boli exkluzivita pre Samsung

Pomocou aplikácie Phone Link na počítači so systémom Windows 11 môžete prezerať textové správy zo smartfónu, odpovedať na nich, uskutočňovať a prijímať hovory, zobrazovať upozornenia, či  jednoducho presúvať súbory metódou “drag and drop”. Aplikácie Phone Link a Link to Windows boli spočiatku sprístupnené iba na smartfónoch značky Samsung a neskôr sa rozšírili na sériu Surface Duo a zariadenia značky Honor.

Microsoft Phone Link
Microsoft Phone Link | Zdroj: Microsoft

Tento počas vývojárskej konferencie oznámili Microsoft a OPPO partnerstvo s cieľom priniesť podporu Phone Link a Link to Windows, A keďže značky OnePlus a Realme patria pod spoločnosť OPPO, tak sa podpora bude týkať aj ich smartfónov. Aplikácia Link to Windows bude predinštalovaná na vybraných zariadeniach so systémom ColorOS 14 alebo OxygenOS 14 a vyšším.

Pohodlné ovládanie smartfónu priamo z Windows 11

Po nainštalovaní bude aplikácia Link to Windows dostupná v ponuke rýchlehp nastavenia potiahnutím prstu nadol z hornej časti obrazovky. Smartfóny budú podporovať aj funkciu vzdialenej obrazovky smartfónu Phone Link. Tá vám umožňuje komunikovať so všetkými vašimi aplikáciami pre Android a obsahom zariadenia priamo na vašom PC cez Wi-Fi pripojenie.

Microsoft Phone Link
Microsoft Phone Link | Zdroj: Microsoft

Po pripojení môžete na ovládanie používať myš, trackpad, klávesnicu alebo dotykovú obrazovku počítača. Využijete ich na otváranie, písanie, posúvanie a interakciu s aplikáciami pre Android. Zariadenia OnePlus, OPPO a Realme budú tiež podporovať funkciu okamžitého hotspotu, ktorá vám umožní spustiť a pripojiť sa k sieti Wi-Fi vášho smartfónu bez toho, aby ste sa ho dotkli.

Link to Windows
Link to Windows
Price: Free
  • Link to Windows Screenshot
  • Link to Windows Screenshot
  • Link to Windows Screenshot
  • Link to Windows Screenshot
  • Link to Windows Screenshot
  • Link to Windows Screenshot
  • Link to Windows Screenshot
Náš tip
OnePlus 11 dostáva aktualizáciu na OxygenOS 14

 

18.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+