MojAndroid

Na februárovom MWC 2024 ukázalo Oppo prototyp najnovších smart okuliarov, ktoré spájajú rozšírenú realitu s možnosťami umelej inteligencie. Prostredníctvom spárovaného telefónu umožňujú používateľom pristupovať k modelu AndesGPT, ktorý poskytuje aplikácia Air Glass APP v smartfóne.

Jednoduchým stlačením spánkovej časti na okuliaroch Oppo Air Glass 3, sa aktivuje hlasový asistent. Pomocou dotykovej interakcie sa dá ovládať prehrávanie hudby, prijímať hovory, prezerať obrázky alebo si nechať zobraziť potrebné informácie a notifikácie. Okuliare sú vybavené technológiou reverzného zvukového poľa a majú otvorenú akustickú konštrukciu so štyrmi mikrofónmi. nechýbajú inovácie na zlepšenie izolácie hluku, vysokú kvalitu zvuku a ešte lepšiu ochranu súkromia.

Oppo Air Glass 3
Oppo Air Glass 3 | Zdroj: Oppo

Oppo Air Glass 3 vážia iba 50 gramov, takže i dlhšie nosenie by malo byť pohodlné. Sú vybavené vlnovodom zo živice s indexom lomu 1,70 od spoločnosti Oppo a ponúkajú viac než 50 % rovnomernosť jasu displeja s jasom cez 1 000 nitov.

Aj Oppo patrí medzi výrobcov, pre ktorých patrí budúcnosť umelej inteligencii, dokonca hovorí o revolučných zmenách v odvetví mobilných telefónov. Len nedávno, 20. februára, založila spoločnosť nové centrum s názvom Oppo AI Center zamerané na výskum a vývoj v oblasti AI. Počas tohto roka budú produkty uvádzané na európsky trh vybavené pokročilými funkciami, vrátane inovatívnej funkcie AI Eraser a rad ďalších.

Mohlo by vás zaujímať:

Na pokročilú umelú inteligenciu stavili aj iné značky, najvýraznejšie sa v marketingových kampaniach objavuje Samsung s najnovšou sériou smartfónov Galaxy S24. Práve novinky v oblasti AI sú hlavnou novinkou nového radu smartfónov. Na umelú inteligenciu sa zameral aj Honor. Svoju víziu predstavil na tohtoročnom MWC.

Náš tip
Nové AI funkcie zo série Galaxy S24 môžete skúšať aj na starších Samsung smartfónoch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+