MojAndroid

Spoločnosť Honor sa aj tento rok objavila medzi tými, ktoré na podujatí MWC v Barcelone predstavili svoje novinky. Firma dokonca pozvala aj niekoľko novinárov na svoje podujatie, medzi ktorými sme boli aj my z portálu MôjAndroid. Okrem globálneho odhalenia modelu Magic 6 Pro sme sa však dozvedeli aj viacero zaujímavých noviniek.

Samotný smartfón prichádza s viacerými zaujímavými parametrami, ako napríklad 180 MP teleobjektív, či špeciálny displej NanoCrystal Shield. Zariadenie tak pekne zapadne do konceptu spoločnosti, orientovaného na udržateľnú budúcnosť, ale aj prémiovú kvalitu. Zapadne však aj medzi ostatné zariadenia čínskeho výrobcu, pre ktoré prichádza obrovské vylepšenie.

honor AI
George Zhao, CEO Honor | Zdroj: Honor

Ako už býva v poslednej dobe trendom, viacero spoločností prináša do zariadení funkcie umelej inteligencie. Medzi nimi je aj Honor, no ten chce túto možnosť posunúť na ďalšiu úroveň. AI má zabezpečiť, že všetky zariadenia budú spolu pohodlne komunikovať, čo prinesie jednoduchšie prechádzanie a prenos dát medzi nimi. Ako príklad môžeme uviesť komunikáciu smartfónu a notebooku.

Nový Honor Magic 6 Pro spolu s notebookom Honor MagicBook 16 Pro využívajú dostupnosť vyššieho výkonu oboch zariadení na integráciu funkcií umelej inteligencie. Tá umožní bezproblémové zdieľanie upozornení a synchronizáciu materiálov medzi telefónmi, tabletmi či počítačmi. Všetko vďaka technológii s názvom MagicRing.

honor AI
Predstavená bola aj spolupráca s viacerými spoločnosťami na dosiahnutie požadovaných výsledkov | Zdroj: Honor

Sami sme si mohli pozrieť, či už na oficiálnej prezentácii v nedeľu alebo priamo na výstavisku v pondelok, ako funguje tento systém. Samotná spoločnosť sa odvoláva na fakt, že všetko sa dá riešiť jedným klikom, pričom taký konkurenčný Apple potrebuje klikov 4-5. Ako príklad uvediem prenos fotografie.

Cieľom je dobehnúť Apple

Ak máte vo svojom smartfóne fotografiu, ktorú chcete poslať svojmu blízkemu cez WhatsApp, ktorý máte otvorený v notebooku, stačí vám nájsť fotku, podržať na nej prst a potiahnuť smerom z notebooku. Takéto niečo dokáže mimoriadne zefektívniť prácu používateľov, no pre Honor to môže znamenať väčšie vtiahnutie ľudí do svojho ekosystému, podobne ako to robí Apple.

Cieľom je tak zjednotiť zariadenia, ktoré majú svoje vlastné operačné systémy, do jedného celku. Nezáleží či je ich OS pre PC, smartfón alebo IoT zariadenia. V budúcom období sa tak máme na čo tešiť od tejto firmy, ktorá už teraz v Európe patrí medzi top 5 predajcov smartfónov (podľa posledných čísel). Na podujatí MWC v Barcelone dokonca získal až 45 mediálnych ocenení.

Náš tip
Apple takmer kúpil Bing. Nestalo sa tak kvôli otázke o známej rokovej speváčke
29.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+