MojAndroid

Spoločnosť Apple, ktorá každoročne prináša na globálny trh hneď niekoľko výrobkov, patrí k tým najväčším hráčom na trhu. Ak medzi nimi chce ostať, musí sa obracať a prichádzať stále s novými a novými inováciami. Či už je to vo forme nových produktov, ako nedávny Apple Vision Pro, alebo vo forme akvizície nových technológií a firiem. Jednou z nich mal byť aj Bing od Microsoftu, informuje PhoneArena.

Bing patrí v celom svete k tým najpopulárnejším internetovým prehliadačom, čoho si bol vedomý aj Apple. V popularite ho predbehol jedine Google, ktorý vládne na tomto trhu už niekoľko rokov. To sa však môže zmeniť, čo si myslel aj samotný Apple. Ten sa pred pár rokmi rozhodol, že má záujem o kúpu Bing-u od Microsoftu.

Ku kúpe však nakoniec nedošlo, pričom teraz vyplávali na povrch správy o tom, že sa tak stalo najmä kvôli celkovej kvalite a presnosti vyhľadávania. A kto za to môže? Zástupcovia spoločnosti svoje odstúpenie od podpisu zmluvy dokladujú tým, že v roku 2018 pri testovaní dôveryhodnosti prehliadača našli značné chyby.

Jednou z nich, ktorá sa spomína v oficiálnych dokumentov, je aj otázka: “Aká bola prvá kapela Annie Lenox?”. Prehliadač odpovedal, že šlo o kapelu The Eurythmics, vďaka ktorej sa aj preslávila. No žiaľ to pravda nebola, lebo ešte predtým hrala v kapele s názvom The Tourists, s ktorou zložili aj singel “I Only Want To Be With You”, ktorá sa dostala až na štvrté miesto britského rebríčka.

Chýbali aj preklady a dostatočné investície

Okrem toho však sklamal predstaviteľov aj fakt, že Bing nepodporuje preklady do niektorých jazykov, ktoré Apple považuje za dôležité. Spoločnosť ešte v roku 2016 prisľúbila Applu, že svoj vyhľadávač vylepší a ten bude poskytovať presnejšie odpovede. Nestalo sa tak.

Apple iPhone 15 Pro
Už teraz mohol mať Apple zabudovaný Bing, spolu s umelou inteligenciou

Samotný Microsoft problémy priznal, no žiadal od Applu investíciu, ktorá by im pomohla softvér vylepšiť. Zvýšiť investíciu chcel aj samotný Microsoft, no nakoniec z dohody neostalo nič a Bing tak stále patrí pod Microsoft.

Náš tip
Ako fotí nový Honor Magic 6 Pro? Takto si vlajková loď poradila s podmienkami v Barcelone

29.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+