MojAndroid

Nebolo tomu tak dávno, čo značka OPPO mala v pláne opustiť hneď niekoľko európskych trhov. Počas kongresu MWC 2024 však spoločnosť oznámila, že zákazníci z Európy sú pre ňu veľmi dôležití a v tomto roku oslávi siedme výročie svojho pôsobenia na našom kontinente. S cieľom posilniť svoju pozíciu na trhu, spoločnosť pripravuje rad inovatívnych produktov a technológií pre európskych zákazníkov a oznámila významné strategické partnerstvá.

OPPO plánuje expanziu na európskom trhu

V rámci svojej expanzie v Európe, OPPO uzavrelo dohodu o krížovom licencovaní patentov so značkou Nokia. Dohoda sa týka kľúčových patentov pre 5G a ďalšie telekomunikačné technológie. Globálna dohoda nadobudla platnosť 24. januára 2024. Generálny riaditeľ spoločnosti OPPO Europe, Bingo Liu, prehlásil:

“Európa bola pre OPPO vždy kľúčová. Naším poslaním ostáva dodávať európskym používateľom tie najlepšie produkty. Sme tu, aby sme tu pôsobili a ponúkli trhu s inteligentnými zariadeniami väčší výber.”

OPPO A79 5G
OPPO A79 5G | Zdroj: OPPO.com

Známi výrobca smartfónov zdôraznil, že jej produkty sú opäť široko dostupné v celej Európe, čo nás veľmi teší. Bingo Liu doplnil:

„V predchádzajúcich mesiacoch sme zaznamenali rastúce požiadavky a silné očakávania spotrebiteľov v EU, ktorí stoja o zážitky, ktoré OPPO prináša, ako je možnosť zadovážiť si smartfóny špičkovej fotografie. Vďaka všetkej podpore je tím OPPO Europe odhodlanejší než kedykoľvek predtým poskytovať našim zákazníkom inovatívne produkty a bezkonkurenčné služby.”

OPPO taktiež oznámilo uzatvorenie trojročnej strategickej aliancie so skupinou Telefónica pre účely ďalšieho restu značky na celosvetových trhoch, pričom bol zdôraznený práve ten náš, európsky.

OPPO Reno10 Pro
OPPO Reno10 Pro | Zdroj: OPPO

V roku 2023 si OPPO upevnilo svoje postavenie ako štvrtá najväčšia značka smartfónov na svete, pričom si vybojovalo 9-percentný podiel na trhu s počtom viac ako 100 miliónov dodaných kusov telefónov.

S viac ako 600 miliónmi aktívnych používateľov v približne 60 krajinách spoločnosť potvrdzuje svoj významný dopad na globálny trh. V tomto roku OPPO plánuje v Európe uviesť nové produkty s funkciou generatívnej umelej inteligencie. Na prichádzajúce novinky sme teda veľmi zvedaví.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S24: Pravá vlajková loď v kompaktnom tele
3.3.2024
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+