MojAndroid

Hoci nie je najlepšie spracovaným prehliadačom pre Android, Opera patrí medzi najobľúbenejšie aplikácie vo svojej kategórii. Po tomto titule siahajú najmä tí, ktorí hľadajú úsporu v oblasti spotrebovaných dát. Veľkým ťahákom Opery je systém kompresie dát, ktorý vám nielenže ušetrí dáta z vášho mobilného balíčka, ale umožní vám internet prehliadať rýchlejšie a pohodlnejšie. Hlavne pri slabšom signáli. Výbornou správou preto je, že Opera svoj komprimačný systém prináša už aj do prehliadania cez Wi-Fi, ktoré doteraz nebolo nijako dátovo regulované. Privítajte aplikáciu Opera Max.

opera-turbo

Pri kompresii dát prejde webstránka, ktorú sa pokúšate načítať, najprv serverom na šetrenie dát (Opera Turbo Server).

Aplikácia Opera Max je v obchode Play dostupná bezplatne a okrem ponúka možnosť regulovania dát pri prehliadaní cez mobilnú sieť a Wi-Fi (samostatne). Tešiť sa môžete aj na veľmi pekne spracované prostredie a štatistiky o tom, koľko megabajtov ste počas mesiaca preniesli, a koľko z nich ste ušetrili. Nejde o samostatný webový prehliadač, takže nie je nutné, aby ste prestali používať váš obľúbený prehliadač a prešli na Operu.

Náš tip
Opera Max je otvorená na širšie betatestovanie, má znížiť spotrebu dát až o 50%

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Engadget, (2)

27.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+