MojAndroid

Spoločnosť Samsung spustila nové aktualizácie pre populárny minuloročný model Galaxy S20 FE a tablet Galaxy Tab S7+ 5G. Huawei si pri aktualizáciách spomenul na dva roky starý model Huawei P30 Lite. A značka OnelPus vylepšila zabezpečenie svojich vlajkových modelov OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro.

Samsung Galaxy S20 FE a Galaxy Tab S7+ 5G

Aktualizácia pre stále populárny vlajkový model Galaxy S20 FE prináša septembrovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje viac ako 50 chýb a zraniteľnosti v systéme Android 11. Jej veľkosť sa podľa portálu AndroidAuthority pohybuje od 747 MB do 788 MB podľa toho, či ide o 4G alebo 5G verziu modelu. Dostupnosť už hlásia majitelia smartfónu v Brazílii, Taliansku a Švajčiarsku.

Samsung Galaxy Tab S7+
Samsung Galaxy Tab S7+ | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Aktualizácia pre tablet Galaxy Tab S7+ 5G (SM-T976B) je podľa portálu SamMobile dostupná vo viacerých európskych krajinách vrátane Slovenska. Jej číselné označenie je T976BXXU2BUI1 a aj v tomto prípade prináša septembrovú bezpečnostnú záplatu. Pre Wi-Fi verziu, LTE verziu alebo základný model Galaxy Tab S7 zatiaľ bohužiaľ aktualizácia k dispozícii nie je.

Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite z roku 2019 bol jeden z posledných smartfónov Huawei, ktorý mal ešte certifikáciu Googlu a tým pádom aj Google aplikácie. Podľa portálu HuaweiCentral teraz dostáva aktualizáciu s označením EMUI 10.0.0.491. Jej veľkosť je 135 MB a prináša júlovú bezpečnostnú záplatu. Portál pripomína, že v Číne je už pre tento model k dispozícii aktualizácia s novým systémom HarmonyOS 2.0.

OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro

Podľa portálu AndroidAuthority dostávajú tohtoročné vlajkové modely OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro aktualizáciu s číselným označením 11.2.9.9. Okrem septembrovej bezpečnostnej záplaty prináša aj funkciu Hasselblad XPan a pár ďalších vylepšení pre fotoaparát. Aktualizácia by mala optimalizovať bezdrôtové nabíjanie zariadení.

Vylepšenia fotoaparátu:

  • Optimalizované algoritmy HDR a znížený šum vo viacerých scénach
  • Opravený problém s preostrovaním v automatickom režimu
  • Vylepšené automatické vyváženie bielej v automatickom režime
  • Optimalizované automatické vyváženie bielej pri prepínaní medzi hlavným a ultraširokouhlým snímačom
  • V nočnom režime Nightscape je znížené nadmerné presvetlenie fotografií
  • Vylepšený dynamický rozsah za zhoršených svetelných podmienok
  • Vylepšené snímanie pohybujúcich sa predmetov
  • Skrátenie času spustenia natívnej aplikácie pre fotoaparát až o 50%
  • Znížené oneskorenie v náhľade fotoaparátu a v niektorých režimoch optimalizované oneskorenie uzávierky
Náš tip
Konečne. Samsung chystá kompaktnú vlajkovú loď
21.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+